مهندسی ژنتیک

ژنتیک منحصر به فرد ماهی سالمون جریان chalk stream انگلستان

✅محققان کشف کردند که ماهی سالمون جریان chalk stream جنوب انگلستان ژنتیک منحصر به فردی دارد. این ماهی با عنوان آزاد آتلانتیک (Salmo salar) رده بندی می شود، اما تحقیقات دانشگاه Exeter و اتحادیه حفاظت از حیات وحش نشان می دهد که ژن های آنها کاملا متفاوت از سایر گونه هاست.


? مطالعات صورت گرفته، شواهدی از تمایز ژنتیکی ماهی آزاد آتلانتیک در جنوب انگلستان فراهم ساخت. تفاوت های واضح و روشنی بین سالمون chalk و non- chalk و در میان جمعیت های chalk- stream نیز تفاوت های ژنتیکی اندکی یافت شد. جریان Chalk streams که از تپه های chalk سرچشمه گرفته و به طور کلی گسترده و کم عمق و دارای آب شفاف است، توسط آب های زیرزمینی تغذیه شده، دارای سرعت جریان ثابت تر و دمای پایدار نسبت به اکثر رودخانه ها بوده و کمتر اسیدی می باشد.

 

?سالمون جریان chalk stream مانند سایر سالمون ها دوره طولانی از زندگی را در دریا می گذراند و صدها مایل شنا می کند اما برای تخم ریزی برمی گردد. برخی از سالمون ها دقیقا به رودخانه ای که در آن متولد شده اند بر می گردند. شواهد ژنتیکی نشان می دهد که ممکن است این موضوع برای سالمون جریان chalk stream اتفاق نیفتد. شواهدی مبنی بر ترکیبی از ژن ها، بین رودخانه های مورد بررسی، به دست آمد. به جای بازگشت به رودخانه خاص، آن ها فقط می توانند به رودخانه های chalk برگردند. نمی توان مطمئن بود، اما میزان شباهت ها نشان می دهد که جریان ژنی مداومی بین این رودخانه ها وجود دارد.

 

? جریان های chalk stream بسیار پربار هستند و سالمون های جوان این رودخانه ها معمولا در ۱ سالگی به دریا مهاجرت می کنند، در حالی که سالمون های جوان سایر انواع رودخانه ها در ۲ تا ۳ سالگی آب شیرین را ترک می کنند. سالمون جریان chalk stream با جریان سریع آب شیرین سازگار شده است.

 

?سالمون جریان chalk stream قطعا بر اساس معیارها، برای زیر گونه بودن مناسب هستند. آنها یک گروه با ژنتیکی منحصر به فرد با پراکندگی تعریف شده و زیستگاه مشخص می باشند. حدود ۸۵ درصد جریان های chalk stream جهان در انگلستان واقع هستند، و ماهی های مورد مطالعه در منطقه جنوبی بریتانیا و تحت فشار زیادی از فعالیت های انسانی، قرار دارند. این جریان ها از مناطق کشاورزی آغاز می شوند که تهدیدی از آلودگی می باشند، از مناطق شهری عبور می کنند تا به دریا برسند.

? این وضعیتی پر مخاطره برای این سالمون ها است، و رده بندی آنها به عنوان زیر گونه می تواند به تلاش برای حفاظت از آنها کمک کند.

 

?مترجم: رقیه جعفری تراجی

لینک خبر

لینک مقاله

عضویت در زیست فن کشاورزی

عضویت در کانال زیست فن

ژنتیک منحصر به فرد ماهی سالمون جریان chalk stream انگلستان – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن