بیوتکنولوژی کشاورزیژنومیکس

ارائه پیشرفت عمده ای در ژنوم آفتابگردان توسط NRGene

✅مرکز جهانی هم‌گذاری وتجزیه وتحلیل ژنوم، NRGene، نسخه ای از ژنوم آفتابگردان را که تا پیش از این غیر قابل دسترس بود، برای همکاری دانشمندانی از کانادا، ایالت متحده، فرانسه و اسرائیل ایجاد کرده است. نسخه تولید شده توسط NRGene از هر نسخه موجود جامع تر است.


?عمق و گستردگی این تحلیل، تحقیقات را به طور قابل توجهی سرعت می‌بخشد. از داده‌ها برای شناسایی و نظم بخشیدن به تغییرات ژنتیکی مسئول پیدایش گونه‌ها و افزایش توانایی تولید گونه‌های مقاوم تر استفاده می‌شود.

ساریل هوبنر، از داده‌ها برای توصیف تنوع مواد ژنتیکی سلول‌های تخم گیاه آفتابگردان که در آینده نیز می تواند موجب بهبود سایر ترکیبات ژنومی این گیاه شود، استفاده می‌کند.

?تجزیه و تحلیل‌های NRGene ما را قادر می‌سازد تا از یک ژنوم در یک محصول، به مفهوم چند ژنومی برسیم، واین امکان را فراهم می‌کند تا تنوع ژنتیکی واقعی گونه‌های کلیدی را شناسایی کنیم.

از مباحث ژنومیک و بیوانفورماتیک به طور مشترک برای مطالعه علت ژنتیکی سازگاری و اهلی سازی، شناسایی تغییرات ژنتیکی موثر در تشکیل گونه‌های جدید و اثر متقابل ژنوتیپ-فنوتیپ-محیط استفاده می شود.

?مرکز جهانی NRGene فرآیند مطالعه و بررسی آفتابگردان را به کمتر از یک ماه کاهش داد. مدیر این شرکت گفت: “محققانی که روی آفتابگردان کار می‌کنند قادر خواهند بود تا تمرکز خود را از ساختار ژنوم به تجزیه و تحلیل آن تغییر دهند.”

?ترجمه: نوروزی

☑️لینک خبر

☑️عضویت در زیست فن کشاورزی

☑️عضویت در کانال زیست فن

ارائه پیشرفت عمده ای در ژنوم آفتابگردان توسط NRGene – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن