بیوتکنولوژی پزشکیتوالی یابیژنومیکس

چرا ژن‌ها جواب تمام سوالات بیولوژیست‌ها را نمی‌دانند؟

✅ بسیاری معتقد‌ند که ژن، پایه‌ی زندگی به حساب می‌آید و کشف آن اطلاعات بسیاری در اختیار ما قرار می‌دهد. اطلاعاتی دراین‌باره که موجودات زنده چگونه توسط عوامل ژنتیکی که از والدین خود به ارث می‌برند، کنترل می‌شوند. اما دانشمندان بعضا در مورد ارتباط ژن با فهم بیولوژی به شک افتاده‌اند.


?علی‌رغم اینکه این موضوع نزدیک به ۱۰۰ سال موضوع اصلی بین دانشمندان بوده است، این موضوع به‌طور جهانی مورد اقبال قرار نگرفته‌است. دانشمندان در ابتدا تلاش کردند تا کاراکتر‌های انسانی را با ژن‌ها مرتبط کنند، اما موفقیت چشمگیری در رسیدن به روابط پایدار نداشتند.

?درعوض، درک ما در مورد ژن‌ها و چگونگی ایجاد کاراکتر‌ها در شخص از جمله بیماری‌های ارثی، همواره در جریان بوده است. اخیرا رشد چشمگیری در تکنولوژی مورد نیاز برای توالی‌یابی در جهان شکل گرفته‌ است و در نتیجه امروزه می‌دانیم عملکرد ژن‌ها به سیستم‌های وراثت اپی‌ژنتیکی و سیگنال‌های محیطی مرتبط است.

?بیولوژیست‌ها در آینده هم‌چنان در مورد ژن‌ها صحبت خواهند کرد اما ژن‌ها دیگر به‌عنوان اساس زندگی به حساب نمی‌آیند، حتی اگر تکنولوژی‌های مربوط به ژن این موضوع را مطرح کند، اما ژن همواره به عنوان یکی از منابعی که ارگانیسم‌ها از آن‌ها استفاده‌ خواهند کرد.

?برای جواب‌دهی به مشکلات پزشکی و محیطی، محققان نیاز دارند تا بیشتر در این‌باره تحقیق کنند. اما این کار زمان‌گیر و سخت است. محققان مجبور هستند تا به عموم نشان دهند که این نوع تحقیق ممکن است به نتیجه‌ی واضحی نرسد اما در کنار این مشکلات باید توجه داشت که مطالعه در مورد ژن ها همواره اعجاب‌انگیز بوده‌ است.

?ترجمه: یاور سلطانی

لینک خبر
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

چرا ژن‌ها جواب تمام سوالات بیولوژیست‌ها را نمی‌دانند؟ – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن