آینده نگریاخباربازار بیوتکنولوژی

کاهش آلودگی هوا توسط کامپوزیت زیستی sappi Symbio

در پروژه Life Biobcompo، جنگل‌های تجدیدپذیر به‌عنوان مواد اولیه برای تولید مواد زیستی و فیبر سلولزی کامپوزیت سبک‌وزن sappi Symbio انتخاب شده‌اند. این پروژه با هدف جایگزینی پرکننده‌های معدنی معمولی با الیاف زیست‌محیطی، باعث کاهش انتشار هشت درصدی دی‌اکسید کربن از وسایل نقلیه شده است.


این پروژه با توسعه مواد کامپوزیت زیستی با وزن سبک برای جایگزینی مواد سنتی در قطعات خودرو، هدفش تأثیر مثبت بر توده اجزای خودرو و در نتیجه کاهش وزن کلی خودرو و همچنین کاهش چشمگیر آلودگی ناشی از مواد کربنی است. مواد زیستی کامپوزیت تولید شده لازم است که از نظر خواص ترمومکانیکی خوب باشند و نیز زیبایی ظاهری بالایی داشته باشند.

مدیرعامل Sappi درمورد این تصمیم گفت: “نوآوری در قلب راهبرد Sappi است و به خودی خود یک هدف نیست، بلکه بایدرقابتی ارائه دهد که تفاوت چشم‌گیری ایجاد کند. Sappi سرمایه‌گذاری زیادی کرده است تا بتوانیم جای خود را در چشم‌اندازهای آینده صنعت تأمین کنیم و ما به‌خوبی از موقعیت‌های مناسب برای نوآوری در فرصت‌های رشد آینده استفاده کرده‌ایم. مواد بیولوژیکی و بیوشیمیایی برای راهبرد sappi مبنی بر استخراج حداکثر ارزش از فیبر چوب، منابع طبیعی و تجدیدپذیر ما یکپارچه هستند. این پروژه گامی مهم در جهت تولید درآمد معنی‌دار از بخش تجاری جدید برداشته‌ است.”

مواد Sappi Symbio راه‌حل مناسبی ارائه می‌دهند که باعث می شود خروجی‌ها دارای آزادی طراحی، کیفیت بالا، بو بسیار کم و میزان انتشار کم با برنامه بلندمدت پایدار باشند. استفاده از مواد جدید (مانند مواد سبک‌تر و ناشی از منابع تجدیدپذیر) باید نمایانگر الگوی توسعه‌ای باشد که باید در سال‌های آینده دنبال شود.

به‌طور کلی sappi symbio به منابع طبیعی تجدیدپذیر متکی است و دارای ویژگی‌هایی مانند استحکام بالا و وزن کم، آزادی در طراحی، کیفیت بالا، انتشار بو و آلودگی کمتر هستند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
توسط
Bio-based News
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن