استفاده از پلت زغال سنگ در تولید انرژی

 اخیراً کشورهای زیادی در مناطق مختلف جهان، تلاش‌هایی در خصوص کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کربن ناشی از سوخت‌های فسیلی کرده‌اند. در ماه اکتبر ۲۰۱۸، شرکت مشاوره‌ای FutureMetrics، مقاله‌ جدیدی در مورد اهمیت استفاده از پلت‌های چوبی به جای زغال سنگ جهت کاهش انتشار کربن در بخش انرژی منتشر کرده است.


در این مقاله کوتاه، نیروگاه‌های با سوخت پلت زغال سنگ در انگلستان به عنوان یک مثال واقعی در جهان مورد بررسی قرار گرفته است که در آن استفاده از این پلت‌ها به عنوان یک راه‌حل برای کاهش انتشار کربن بیان شده است. در این مقاله، دو نیروگاه Drax و Lynemouth در انگلستان، به عنوان دو نوع از بزرگترین تأسیسات تولید برق با این سوخت معرفی شده‌اند.

مخلوط سوخت‌های مورد استفاده در تولید انرژی

در نمودار موجود در این گزارش، تأثیر مخلوط این پلت‌ها در سایر منابع سوختی در طول یک هفته مورد بررسی قرار گرفته است. استفاده از این نوع سوخت موجب کاهش مصرف زغال سنگ و گاز طبیعی شده است. هم‌چنین استفاده از این پلت‌ها می‌تواند در مواقعی که تابش خورشید و یا وزش باد کاهش میابد، پاسخ‌گوی کمبود سوخت باشد.

این داده‌ها به وضوح نشان می‌دهند که استفاده از سوخت پلت برای تولید برق، ظرفیت پایه قابل اطمینان را بر اساس تقاضا فراهم می‌کند. علاوه بر این، مقاله تأکید می‌کند که این استراتژی تنها راه برای تولید قدرت حرارتی تجدید پذیر است زیرا از تغییرات غیر قابل کنترل و سایر مشکلات در امان است.

لینک خبر

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده جواد طغیانی
بارگذاری بیشتر در تغییرات آب و هوایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

بلوم‌ های سیانوباکتریا

میزان رشد بلوم‌های سیانوباکتریا در سطح جهان در حال افزایش هستند. جمعی از محققان سراسر دنیا…