تغییرات آب و هواییسوخت جامدصنعت و دانشگاهمدیریت فناوری

کاهش انتشار گازهای گلخانه ای توسط تبدیل زغال سنگ به پلت

 اخیراً کشورهای زیادی در مناطق مختلف جهان، تلاش‌هایی در خصوص کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کربن ناشی از سوخت‌های فسیلی کرده‌اند. در ماه اکتبر 2018، شرکت مشاوره‌ای FutureMetrics، مقاله‌ جدیدی در مورد اهمیت استفاده از پلت‌های چوبی به جای زغال سنگ جهت کاهش انتشار کربن در بخش انرژی منتشر کرده است.


در این مقاله کوتاه، نیروگاه‌های با سوخت پلت زغال سنگ در انگلستان به عنوان یک مثال واقعی در جهان مورد بررسی قرار گرفته است که در آن استفاده از این پلت‌ها به عنوان یک راه‌حل برای کاهش انتشار کربن بیان شده است. در این مقاله، دو نیروگاه Drax و Lynemouth در انگلستان، به عنوان دو نوع از بزرگترین تأسیسات تولید برق با این سوخت معرفی شده‌اند.

مخلوط سوخت‌های مورد استفاده در تولید انرژی

در نمودار موجود در این گزارش، تأثیر مخلوط این پلت‌ها در سایر منابع سوختی در طول یک هفته مورد بررسی قرار گرفته است. استفاده از این نوع سوخت موجب کاهش مصرف زغال سنگ و گاز طبیعی شده است. هم‌چنین استفاده از این پلت‌ها می‌تواند در مواقعی که تابش خورشید و یا وزش باد کاهش میابد، پاسخ‌گوی کمبود سوخت باشد.

این داده‌ها به وضوح نشان می‌دهند که استفاده از سوخت پلت برای تولید برق، ظرفیت پایه قابل اطمینان را بر اساس تقاضا فراهم می‌کند. علاوه بر این، مقاله تأکید می‌کند که این استراتژی تنها راه برای تولید قدرت حرارتی تجدید پذیر است زیرا از تغییرات غیر قابل کنترل و سایر مشکلات در امان است.

لینک خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

جواد طغیانی

دانشجوی ارشد مهندسی شیمی-محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه‌های مختلف زیست‌فناوری صنعتی و محیط زیست هستم. در حال حاضر به عنوان نویسنده بخش صنعتی و مسئول بخش مصاحبه مجله زیست‌فن، فعالیت می‌کنم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 71 = هفـتاد شـش

دکمه بازگشت به بالا
بستن