بازنشرژن درمانی

کاهش علائم تشنجی در بیماران صرع با کمک ژن درمانی

محققان آلمانی و اتریشی توانسته اند با کمک ژن درمانی، علائم تشنج را در مدل های حیوانی مبتلا به صرع کاهش دهند. آنها با کمک وکتورهای ویروسی نقاط خاصی را بر روی DNA سلول های مغزی مورد هدف قرار دادند که این امر منجر به کاهش تشنج در حیوانات مبتلا به صرع شد.


هم اکنون حدود ۵ میلیون نفر در اروپا به بیماری صرع مبتلا می باشند. درمان های کنونی دارای عوارض جانبی زیادی بوده و محققان بر این امید هستند که روش ژن درمانی بتواند جایگزین روش های دارویی کنونی برای درمان بیماران مبتلا به صرع باشد.

وکتور ویروسی مورد استفاده از خانواده آدنوویروس می باشد که در مدل های حیوانی قادر به سرکوب تشنج به مدت چند ماه بود و حتی توانایی کاهش فعالیت عصبی در بیماری صرع را نشان داد.

صرع مکرر طولانی مدت می تواند تأثیر شدیدی بر حافظه، یادگیری و کنترل عاطفی داشته باشد، و این در حالی است که صرع مقاوم به دارو یک مسئله مهم است. در این موارد اغلب عمل جراحی به عنوان تنها روش عملی موجود است. با وجود این ، درمان جراحی محافظت در برابر تشنج را تضمین نمی کند و می تواند پیامدهای شناختی شدیدی داشته باشد. این محققان امیدوارند که این روش درمانی در صورت تقاضا ، به یک روش مؤثر در معالجه افرادی که قادر به مدیریت وضعیت خود از طریق دارو نیستند، تبدیل شود.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
توسط
Bioidea
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن