بیوتکنولوژی میکروبی

کسب مجوز توسط شرکت Micronics برای دو تکنولوژی جدید

Micronics که یک شرکت زیرمجموعه سونی است، امروز اعلام کرد که سیستم تشخیصی مولکولی ریزمایع PanNAT این شرکت و تست باکتری اشریشیا کلی تولید کننده شیگا توکسین (STEC) مربوط به آن، مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کرده است.


PanNAT یک ابزار تمام اتوماتیک بر پایه PCR می­‌باشد که برای کار بر روی کارتریج‌های تقویت اسید نوکلئیک منفرد و چندگانه، و ارائه نتیجه فوری یک ساعته و بدون نیاز به آماده‌سازی نمونه طراحی شده است.

Micronics اشاره کرد که پلتفرم تغذیه شونده با نیروی باتری و با سایز رومیزی برای استفاده در طیف وسیعی از آزمایشگاه‌های متمرکز طراحی شده است. هم‌چنین کارتریج این تست STEC به‌صورت همزمان شیگاتوکسین‌های stx1 و stx2 و هم‌چنین E. coli O157 را تشخیص می­‌دهد.

این شرکت بیان کرده است که آزمایش STEC به عنوان اولین مجوز FDA این شرکت محسوب می‌شود. علامتگذاری CE برای این آزمایش و نیز سیستم PanNAT برنامه‌ریزی شده آن، بدون مشخص کردن دوره زمانی انقضاء برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس Micronics -کارن هدین- در بیانیه‌ای اظهار داشت: «شرکت Micronics باور دارد که سیستم PanNAT آماده است تا مزایای استفاده گسترده روش‌های چندگانه با درجه پایین تا متوسط را به نمایش بگذارد. مزایایی که برای تشخیص به موقع، در میان گروه‌های متنوعی از بیماران کارا بوده و نسبت به جبران خسارات محیطی نیز پاسخ‌گو است.»

❇️ ترجمه: آزاده داودی

☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️ عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن