بیوتکنولوژی صنعتیبیوتکنولوژی کشاورزیسرمایه گذاری شرکت ها

کشف محصولات طبیعی قارچی توسط Intact Genomoics

مؤسسه Intact Genomics، یک و نیم میلیون دلار از مؤسسه ملی سلامت برای ادامه توسعه سیستم کشف محصولات طبیعی مبتنی بر قارچ، کمک مالی دریافت کرده است.


این سیستم برای شناسایی خوشه­‌های متابولیت ثانویه سالم برای کشف محصول طبیعی در قارچ Aspergillus nidulans، که یک قارچ خاکی رشته‌­ای است و به­‌طور گسترده‌­ای به عنوان ارگانیسم مدل استفاده می­‌شود، طراحی شده است. این کار با همکاری محققینی از دانشگاه ویسکانسین مدیسون و دانشگاه نورث­وسترن انجام خواهد شد.

این سیستم از تکنولوژی اختصاصی به نام کروموزوم مصنوعی قارچی یا FAC استفاده می­‌کند که امکان ضبط توالی‌­های بزرگ و سالم DNA قارچی را فراهم می­‌نماید و سپس می­‌تواند به­‌منظور تعیین این‌که آیا شامل خوشه­‌های ژن تولیدکننده متابولیسم ثانویه می­‌شود، مورد بررسی قرار گیرد. پس از شناسایی، خوشه­‌ها به صورت ناهمگون در A. nidulans بیان می­‌شوند تا متابولیت­‌هایی با سود بالقوه تولید کنند.

فناوری FAC در مقاله­‌ای که در سال ۲۰۱۷ در نشریه Nature Chemical Biology منتشر شد، شرح داده شده است. حال مؤسسه St. Louis-based Intact با کمک مالی دو ساله که توسط مرکز ملی NIH برای بهداشت مکمل و جامع، تأمین مالی می شود قصد ایجاد سیستمی دارد که به عنوان یک طرح برای کشف ترکیباتی با کاربردهای زیست­‌پزشکی و کشاورزی استوار است.

❇️ ترجمه: محمد شجاعیه

☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیس
☑️ عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن