بیوتکنولوژی کشاورزی

کشف Cas9 بسیار دقیق برای CRISPR

✅دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا برکلی همچنان جلوتر از بازی CRISPR هستند. این دانشمندان همراه با محققانی از بیمارستان عمومی ماساچوست و دانشگاه هاروارد، نسخه‌ای جدید از cas9 را طراحی کرده‌اند. Cas9 همان آنزیمی است که می‌تواند DNA را در سیستم CRISPR-Cas9 برش دهد.


?در این پژوهش، محققان یک منطقه کلیدی موسوم به REC3 را در پروتئین Cas9 شناسایی نموده‌اند که می‌تواند در شناسایی دقیق دنباله موردنظر در DNA استفاده شود. این سیستم جدید دارای کمترین خطای مربوط به برش DNA تاکنون بوده است.
به گفته جانیس چن که در آزمایشگاه پروفسور جنیفر دودنا، از مخترعین سیستم CRISPR-Cas9 کار پژوهشی انجام می‌دهد: «اگر شما در برخی از باقی‌مانده‌های اسیدآمینه در REC3 جهش ایجاد کنید، می‌توانید تعادل بین فعالیت Cas9 روی هدف و فعالیت‌های بهبودیافته را از بین ببرید. روش جدید ما، توانایی و دقت بالایی در پیدا کردن نقاط موردنظر داشته و لذا موجب کاهش ریسک برش‌های نابجا در DNA خواهد شد.»

?کشف Cas9 جدید که HypaCas9 نام‌گذاری شده، دقت فوق‌العاده بالایی را از خود نشان داده و می‌تواند به‌درستی، نقاط هدف موردنظر در DNA سلول‌های انسانی را ویرایش نماید.

?قالب ذکر است نتایج این مطالعه جالب در نشریه بین‌المللی نیچر منتشر شده است.

?ترجمه و بازنویسی: محمدرضا دلفیه

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️عضویت در کانال زیست فن

کشف Cas9 بسیار دقیق برای CRISPR – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن