بیوتکنولوژی پزشکی

کلون‌های سلول‌های ایمنی ایجاد شده قبل از تولد ممکن است برای چندین دهه وجود داشته باشند

کلون‌های سلول‌های ایمنی ایجاد شده قبل از تولد کلون‌های سلول‌های ایمنی ایجاد شده قبل از تولد

کلون‌های سلول‌های ایمنی ایجاد شده قبل از تولد ممکن است برای چندین دهه وجود داشته باشندتحقیقات جدید منتشر شده در مجله بیولوژی PLOS، سلول‌های کلیدی سیستم ایمنی که پیش از تولد به وجود می‌آیند ممکن است در بزرگسالی زنده بمانند.


?هر فردی در طول زندگی، مجموعه مختلفی از T-cells اختصاصی، با گیرنده‌های پاتوژن مربوط به خود را دارد، همین عامل باعث محافظت از بدن در برابر دامنه وسیعی از بیماری‌ها می‌شود. از آنجایی که گیرنده‌های T-cell از میان ترتیب تصادفی DNA ایجاد می‌شود، حتی در دوقلوهای مشابه ژنتیکی در مجموعه T-cell، تفاوت وجود دارد.

?با این وجود، مطالعات قبلی نشان می‌دهد که قسمت بیشتر گیرنده T-cell دوقلوهای مشابه، از جنبه‌های آماری مشابه است. آنالیزها پیشنهاد می‌کند که میزان تقسیم کلون T-cell میان دو قلوهای مشابه بزرگ‌تر از آن چیزی است که به راحتی به وسیله ژنوم‌های مشترک توضیح داده شود. در عوض، دانشمندان پیشنهاد می‌کنند که جنین‌های دوقلو ممکن است T-cell را قبل از تولد از طرق خون بند ناف تبادل کنند؛ در نتیجه سلول‌های سیستم ایمنی یک قلو در قلوی دیگر و بالعکس تولید می‌شوند.

این یافته‌ها همراه با آنالیز آماری توالی‌های DNA پذیرنده T-cell، از بزرگسالان سنین مختلف نشان می‌دهد که بخشی از کلون‌های T-cell قبل از تولد ایجاد شده و ممکن است در بدن به مدت حدود ۴۰ سال حفظ شود. این طول عمر کلون‌ها نشان می‌دهد که هر فرد چهل ساله می‌تواند کلون‌هایی که قبل از تولد ایجاد شده را داشته باشند.

?ترجمه: حمید بختیاری

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

کلون‌های سلول‌های ایمنی ایجاد شده قبل از تولد – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن