آبزی پروریبیوتکنولوژی کشاورزی

استفاده از کنجاله حشرات برای تغذیه ماهی در امریکا

✅استفاده از کنجاله حشرات جهت تامین خوراک خانواده آزاد ماهیان در شمال امریکا اولین بار پس از استفاده موفقیت آمیز در شرکت Enterra مجاز اعلام شد.


?مدیر انجمن کنترل مواد غذایی امریکا (AAFCO)، با درخواست شرکت Enterra مبنی بر قرار گرفتن کنجاله لارو مگس سرباز سیاه (BSF) در فهرست اجزاء مجاز خوراک خانواده آزاد ماهیان شامل سالمون، قزل آلا و آزاد ماهی شکم رنگی، موافقت کرد. اصل حمایت کننده و تغییرات مرتبط با تعریف، توسط سازمان غذا و دارو (FDA) بررسی و پشتیبانی گردید.

?اندرو ویکرسون (Andrew Vickerson) مدیر ارشد فناوری در Enterra بیان کرد: “این اولین بار است که استفاده از کنجاله حشره در صنعت آبزی پروری شمال امریکا مورد تایید قرار گرفته است، و ما خرسندیم که برای اولین بار این محصول را به بازار عرضه می کنیم.”

?شرکت Enetrra، مواد غذایی مشتق شده از لارو مگس سرباز سیاه (BSF) و سایر گونه های حشرات را که به طور طبیعی در مناطق گرمسیری و معتدل سراسر جهان یافت می شوند تولید کرده و به فروش می رساند. قبلا این شرکت تنها مجاز به فروش لاروهای خشک شده BSF بود. لاروها تحت شرایط کنترل شده ی محلی، از ضایعات مواد غذایی به دست می آیند که حاوی مواد با ارزشی هستند و در صورت عدم استفاده به صورت زباله دفن یا به کمپوست تبدیل می شوند.

?این شرکت همچنین از آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA) برای فروش لاروهای کامل خشک شده به عنوان یکی از ترکیبات غذایی تیلاپیا و ماکیان تاییدیه گرفته است. لاروهای کامل خشک شده شرکت Enetrra در مزرعه ای خاص و با امکانات اختصاصی در Langley، مناطق غربی کانادا تولید می شوند. این شرکت با ساخت تجهیزات با حداکثر ظرفیت در Langley، قصد دارد تا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ تجهیزات بزرگتر در نزدیکی Calgary ایجاد کند.

 

?ترجمه: رقیه جعفری تراجی

لینک خبر

عضویت در زیست فن کشاورزی

عضویت در کانال زیست فن

استفاده از کنجاله حشرات برای تغذیه ماهی در امریکا – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن