ایمونولوژیبیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی دارویی

کندشدن مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها با به‌کارگیری درمان‌های جایگزین برای عفونت‌های خفیف

✅ اجتناب کردن از آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان بیماری‌های عفونی خفیف ممکن است به حفظ تأثیر این داروها برای عفونت‌های شدید کمک کند.


?مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها، چالشی جدید و گاهی مرگ‌بار برای درمان عفونت‌های باکتریایی شدید است. در مقاله جدیدی که در مجله PLOS Biology منتشر گردیده، کریستوفر ولین والدتافت و سم براون از انستیتو تکنولوژی جورجیا پیشنهاد کرده‌اند که پیشرفت درمان‌های جایگزین برای عفونت‌های خفیف می‌تواند به کند شدن سرعت پیشرفت و گسترش مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها کمک کند و بدین‌وسیله اثربخشی داروها را برای عفونت‌های شدید حفظ کند.

?مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها زمانی رخ می‌دهد که پاتوژن باکتریایی در مسیری که اثربخشی دارو را کاهش می‌دهد تغییر می‌کند و زمانی که این سویه‌های مقاوم تکثیر شوند، به مشکل جدی تبدیل می‌شوند. هرساله بیش از ۲۰ هزار نفر فقط در ایالات ‌متحده براثر عفونت‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک‌ها می‌میرند.
اغلب تحقیقات برای شناسایی آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین همچون ویروس‌های باکتری‌کش، بر روی هدف‌گیری عوامل ایجادکننده عفونت‌های شدید با استفاده از درمان‌های جایگزین تمرکز کرده‌اند. هرچند این‌گونه تلاش‌ها با موفقیت‌های محدودی مواجه شده‌اند.

?برای شناسایی شیوه‌هایی که ممکن است مؤثرتر باشند، والدتافت و براون، مطالعات پیشین درمورد استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها را بازبینی کردند.
آن‌ها از یک چارچوب تکاملی برای آنالیز داده‌های این مطالعات استفاده کردند و مشخص نمودند که استفاده گسترده از آنتی‌بیوتیک‌ها علیه عفونت‌های خفیف مشخص، ممکن است به‌طور قابل‌توجهی در پیشرفت مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها شرکت داشته باشد.

?بخشی از این موضوع به خاطر این است که آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند برای مقاومت در هرگونه باکتری که در بدن بیمار موجود است و نه ‌فقط باکتری هدف، عمل کنند و از آنجائی که بسیاری از آنتی‌بیوتیک‌ها به‌طور مشابه عمل می‌کنند، تنها یک آنتی‌بیوتیک، می‌تواند باعث ایجاد مقاومت به بسیاری از داروها شود.
این محققین نتیجه گرفتند تحقیقاتی که تلاش می‌کنند درمان‌های جایگزین ایجاد کنند باید نقطه تمرکز خود را از عفونت‌های شدید به سمت عفونت‌های خفیف تغییر دهند.

?آنالیزها اشاره می‌کنند که درمان‌های جایگزین برای عفونت‌های خفیف مشخص، می‌توانند به‌طور غیرمستقیم، پیشرفت مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها در عوامل خطرناک‌تر را کند کنند.
این یافته می‌تواند به حفظ توانایی استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها علیه عفونت‌های شدید کمک کند.

?ترجمه: مریم باورساد

لینک خبر
لینک مقاله
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

کندشدن مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها با به‌کارگیری درمان‌های جایگزین برای عفونت‌های خفیف

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن