سرطانفناوری های همگرا

کولونوسکوپی مجازی، روشی برای تشخیص سرطان روده بزرگ

کولونوسکوپی مجازی یک معاینه تشخیصی است برای آن دسته از افراد میان‌سال که در معرض خطر سرطان روده بزرگ هستند توصیه شده است. این روش به اندازه کولونوسکوپی استاندارد دقیق و به مراتب کمتر تهاجمی است. در این روش از یک CT اسکنر دارای اشعه x، با تکنولوژی بالا و دوز پایین برای ایجاد تصاویر سه‌بعدی استفاده می‌شود. سپس، با جابجایی تصاویر روده بزرگ، پزشکان به بررسی پولیپ ها و علائم سرطان می‌پردازند.


کونولوسکوپی مجازی یا CT Colonography، که افزایش میزان تشخیص سرطان روده بزرگ با هزینه پایین‌تر را نسبت به کولونوسکوپی استاندارد نشان داده است، می‌تواند به شروع غربالگری آمریکایی‌ها از سن ۴۵ سالگی به‌عنوان راهنمای جدید انجمن سرطان آمریکایی Screening کمک نماید.

جودی فاکر، رئیس انجمن Radiology Colon Cancer، اظهارکرده است: «کولونوسکوپی مجازی به مسکن نیازی ندارد و فقط چند دقیقه طول می‌کشد. شما می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید و به کمک هیچ‌کس برای بازگشت به خانه نیاز ندارید. این روش می‌تواند برای بسیاری از آمریکایی‌هایی که بین سن ۵۰-۴۵ سال هستند جذابیت داشته باشد. ضمنا به آن‌ها توصیه می‌گردد که به دستورالعمل‌های جدیدAmerican Cancer Colorectal Cancer Screening توجه کنند.»

اکنون ۳۷ ایالت در امریکا نیازمند تأمین بیمه‌نامه برای تحت پوشش قرار دادن کولونوسکوپی مجازی هستند. بیمه‌گذارانی که در بورس‌های فدرال شرکت می‌کنند، به‌وسیله Affordable Care Act برای تحت پوشش قرار دادن معاینه، بدون دریافت هزینه از بیمار، ملزم می‌شوند. البتهCIGNA،Aetna، UnitedHealthcare،Anthem Blue Cross Blue Shield و دیگر سازمان‌ها بدون توجه به الزامات ACA این آزمایشات را پوشش می‌دهند.

مرگ‌ و میر ناشی از سرطان روده بزرگ در حال کاهش است اما آمارهای تکان‌دهنده‌ای از آن هنوز ادامه دارد. احتمال مرگ‌ومیر مردم آمریکای لاتین در اثر این بیماری در مقایسه با مردم در بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی بیشتر است.همچنین، آمریکایی‌های آفریقایی تبار با احتمال بسیار بیشتری نسبت به سفیدپوستان در معرض مرگ ناشی از سرطان روده بزرگ هستند و تشخیص بیماری در آن‌ها در مرحله دیرتری نسبت به سفیدپوستان انجام می‌شود.

جودی فاکر افزوده است: «کولونوسکوپی مجازی می‌تواند به افزایش تشخیص بیماری در مناطق محروم و کاهش تفاوت‌های قومی و نژادی در نتایج سرطان روده بزرگ کمک کند. اما این پیشرفت، تنها در صورتی حاصل می‌شود که مردم، دسترسی به تمامی معاینات تشخیصی توصیه شده توسط ACS را از طریق بیمه‌گذارهای خصوصی و درنهایت Medicare ، داشته باشند.»

❇️ مترجم: آزاده داودی

لینک خبر
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن