سوخت گاز

گاز طبیعی مایع، جایگزین مناسب سوخت‌ ماشین‌های سنگین

در تاریخ 6 دسامبر سال 2018 میلادی، KATOWICE – BioLNG اعلام کرد که گسترش استفاده از LNG (گاز طبیعی مایع) به عنوان یک سوخت حمل و نقل جاده‌ای در سراسر اروپا باید در دراز مدت و با در نظرگرفتن مقیاسی گسترده صورت گیرد. ایستگاه‌های خرده‌فروشی LNG بخشی از یک شبکه‌ی pan-European خواهند بود و در بلژیک، فرانسه، آلمان، هلند، لهستان و اسپانیا ساخته خواهند شد.


انجمن متشکل از Shell ،DISA ،Scania ،IVECO ،CNH Industrial Capital Europe با عنوان IVECO Capital و Nordsol و با همکاری اتحادیه اروپا، فعالیت‌های جداگانه‌ای را انجام می‌دهد که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی 2000 کامیون LNG در جاده‌ها، 39 ایستگاه سوخت‌رسانی LNG و ساخت یک جایگاه گاز طبیعی گیاهی مایع BioLNG در هلند اشاره کرد.

معاون اجرایی شرکت shell گفت: “LNG سوختی ارزان قیمت برای وسایل نقلیه سنگین است. شرکت shell متعهد است که انرژی با کربن کمتر عرضه نماید و ایستگاه‌های خرده‌فروشی جدید LNG یک قطعه حیاتی از این پازل است. بیشتر اروپاییان انتظار دارند که در آینده‌ی نزدیک این ایستگاه‌ها راه‌اندازی شوند.”

مدیر حمل و نقل شرکت اسکانیا -Jonas Nordh- گفت: “این برنامه شامل ایستگاه‌های سوخت‌گیری، تولید سوخت‌های زیستی و یارانه‌هایی است که برای متقاضیان پیشرو در جهت سرمایه‌گذاری ضروری می‌باشد در حالی که LNG که میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا 20 درصد کاهش می‌دهد امروزه به طور گسترده‌ای در دسترس است. بیوگاز که میزان انتشار کربن‌دی‌اکسید را بیش از 90 درصد کاهش می‌دهد، گاز طبیعی و تولید بیوگاز را تحت تأثیر قرار می‌دهد.”

رئیس شرکت IVECO گفت: “این پروژه  انتقال بی‌نظیری با رویکرد اقتصادی را بر اساس تولید انرژی از زباله امکان‌پذیر می‌کند. این باعث می‌شود حتی انتشار گازهای گلخانه‌ای منفی و جذب کربن انجام شود. کمک‌های مالی این پروژه ما را قادر می‌سازد تا برای متقاضیان خود از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری IVECO Capital؛ افزایش تعداد وسایل نقلیه گاز طبیعی در جاده‌های اروپا و پیشرفت در مسیر صنعت حمل و نقل پایدار به LNG تبدیل کنیم.”

تأسیسات BioLNG سه هزار میلیون تن بیوگاز مایع طبیعی در سال تولید خواهد کرد که از بیوگاز تولید شده از ضایعات آلی استفاده می‌نماید و از طریق شبکه LNG به متقاضیان نهایی عرضه خواهد شد.

سهامدار Nordson گفت: “راه‌اندازی BioLNG LNG به عنوان منبع آینده انرژی، بخش حمل و نقل را فعال خواهد کرد. مسلماً BioLNG به عنوان یک سوخت بیولوژیکی پیشرفته و پاکیزه فراگیر و مقرون به صرفه خواهد بود. مفهوم BioLNG نیز در این پروژه شکل گرفته است و ما مشتاقانه منتظر این گسترش با سهامداران انجمن هستیم.”

منبع خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشـتاد یـک + = هشـتاد سـه

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن