اقتصاد زیست بنیانو انرژی‌های زیست‌بنیان

گزارش جدید USDA، رشد اقتصادی، ایجاد شغل و درآمدهای خانگی حاصل از تولید سوخت‌ها و انرژی‌های زیست‌بنیان را در بخش کشاورزی محاسبه کرده و پتانسیل بالقوه‌ای را برای ایجاد فرصت‌های بیشتر در آینده ایجاد می‌کند. ارزش اقتصادی جهانی این فعالیت‌ها، 355.28 میلیارد دلار بوده که در آمریکا موجب اشتغال 1.66 میلیون کارگر شده است.


این گزارش در واقع، بیانگر اقتصاد زیست‌بنیان ایالات متحده است که رشد اقتصادی قابل توجه، ایجاد شغل و درآمدهای خانگی حاصل از تولید سوخت‌ها و انرژی‌های زیست‌بنیان را در بخش کشاورزی اندازه گیری می‌کند. علاوه بر این، گزارش منتشر شده، در زمینه فرصت‌های درآمدی، شغلی و اقتصادی در آینده، پتانسیل بالقوه بسیار بالایی را در حوزه مواد شیمیایی تجدیدپذیر و محصولات زیست‌بنیان نشان می‌دهد.

آقای Brent Erickson، معاون اجرایی بخش صنعت و محیط‌‌زیست سازمان BIO می‌گوید: تجارت‌های زیست‌بنیان در حال نزدیک شدن به نقطه اوج رشد و بلوغ خود می‌باشند که تأثیرات آن‌ها به وضوح قابل مشاهده‌است. سازمان BIO محاسبه کرده‌است که ارزش اقتصادی جهانی برای تجارت‌های زیست‌بنیان -شامل بیوتکنولوژی صنعتی، مواد شیمیایی و پلیمرهای تجدیدپذیر، سوخت‌های زیستی، آنزیم‌ها و مواد زیست‌بنیان- در حدود 355.28 میلیارد دلار می‌باشد. با مطالعه گزارش منتشر شده جدید توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده و سایر منایع تصور می‌شود که ایالات متحده در حدود 58 درصد از ارزش جهانی محصولات زیست‌بنیان یا ارزش جهانی بیش از 205 میلیارد دلار را در اختیار دارد. این فعالیت اقتصادی در حدود 1.66میلیون کارگر را در ایالات متحده تحت حمایت خود دارد.

رشد و پیشرفت در اقتصاد زیست‌بنیان با سیاست‌های فدرالی به خوبی پشتیبانی می‌شود که این امر موجب تقویت بخش کشاورزی و روستایی این کشور شده است. به‌عنوان مثال برنامه‌ای با عنوان Farm Bill Energy، یک رکورد موفقیت‌آمیز را به ثبت رسانده‌است که شایستگی ادامه دادن و پرداختن به مسائل آن را دارد. هم‌اکنون، وزارت کشاورزی ایالات متحده و کنگره آمریکا، در حال ایجاد همکاری با یکدیگر در راستای پدید آوردن این موفقیت‌ها و تصویب مجدد برنامه آنهاست که منتظر تصویب آن در گنگره هستیم.

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست‌فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️ عضویت در کانال زیست‌فن

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مظاهر سبزی
بارگذاری بیشتر در اقتصاد زیستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

نقشه متابولیکی جامع برای تولید مواد شیمیایی زیست‌پایه

به‌تازگی گروهی از پژوهشگران موفق به تکمیل یک نقشه متابولیکی شده‌اند که تمام راهکارها و مسی…