اقتصاد زیست بنیانو انرژی‌های زیست‌بنیان

گزارش جدید USDA، رشد اقتصادی، ایجاد شغل و درآمدهای خانگی حاصل از تولید سوخت‌ها و انرژی‌های زیست‌بنیان را در بخش کشاورزی محاسبه کرده و پتانسیل بالقوه‌ای را برای ایجاد فرصت‌های بیشتر در آینده ایجاد می‌کند. ارزش اقتصادی جهانی این فعالیت‌ها، ۳۵۵.۲۸ میلیارد دلار بوده که در آمریکا موجب اشتغال ۱.۶۶ میلیون کارگر شده است.


این گزارش در واقع، بیانگر اقتصاد زیست‌بنیان ایالات متحده است که رشد اقتصادی قابل توجه، ایجاد شغل و درآمدهای خانگی حاصل از تولید سوخت‌ها و انرژی‌های زیست‌بنیان را در بخش کشاورزی اندازه گیری می‌کند. علاوه بر این، گزارش منتشر شده، در زمینه فرصت‌های درآمدی، شغلی و اقتصادی در آینده، پتانسیل بالقوه بسیار بالایی را در حوزه مواد شیمیایی تجدیدپذیر و محصولات زیست‌بنیان نشان می‌دهد.

آقای Brent Erickson، معاون اجرایی بخش صنعت و محیط‌‌زیست سازمان BIO می‌گوید: تجارت‌های زیست‌بنیان در حال نزدیک شدن به نقطه اوج رشد و بلوغ خود می‌باشند که تأثیرات آن‌ها به وضوح قابل مشاهده‌است. سازمان BIO محاسبه کرده‌است که ارزش اقتصادی جهانی برای تجارت‌های زیست‌بنیان -شامل بیوتکنولوژی صنعتی، مواد شیمیایی و پلیمرهای تجدیدپذیر، سوخت‌های زیستی، آنزیم‌ها و مواد زیست‌بنیان- در حدود ۳۵۵.۲۸ میلیارد دلار می‌باشد. با مطالعه گزارش منتشر شده جدید توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده و سایر منایع تصور می‌شود که ایالات متحده در حدود ۵۸ درصد از ارزش جهانی محصولات زیست‌بنیان یا ارزش جهانی بیش از ۲۰۵ میلیارد دلار را در اختیار دارد. این فعالیت اقتصادی در حدود ۱.۶۶میلیون کارگر را در ایالات متحده تحت حمایت خود دارد.

رشد و پیشرفت در اقتصاد زیست‌بنیان با سیاست‌های فدرالی به خوبی پشتیبانی می‌شود که این امر موجب تقویت بخش کشاورزی و روستایی این کشور شده است. به‌عنوان مثال برنامه‌ای با عنوان Farm Bill Energy، یک رکورد موفقیت‌آمیز را به ثبت رسانده‌است که شایستگی ادامه دادن و پرداختن به مسائل آن را دارد. هم‌اکنون، وزارت کشاورزی ایالات متحده و کنگره آمریکا، در حال ایجاد همکاری با یکدیگر در راستای پدید آوردن این موفقیت‌ها و تصویب مجدد برنامه آنهاست که منتظر تصویب آن در گنگره هستیم.

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست‌فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️ عضویت در کانال زیست‌فن

برچسب ها

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیستیم

مظاهر سبزی

اهل مشهد. دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه تهران. علایق شخصی: شعر- ادبیات- موسیقی. علایق درسی: نفت- گاز- پتروشیمی- انرژی های نو- بیوتکنولوژی

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری توسط مظاهر سبزی
بارگذاری در اقتصاد زیستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

ساخت نرم افزار آنالیز تومور توسط شرکت ژنومیک

فاز اول کسب و کار کوچک پژوهش نوآوری (SBIR) از طرف مؤسسه ملی سلامت، به Medley Genomics اهدا…