بیوتکنولوژی صنعتی

گزینه‌های روبروی ترامپ: بیکاری 50 هزار خانوار یا دشمنی با دوستان!

✅طبق مطالعه جدیدی که درجلسه ۲۷ام فوریه در محل کاخ سفید برای تعیین سرنوشت استاندارد سوخت‌های تجدید‌پذیر مورد بررسی قرار گرفت، ابقا ۵۰۰۰۰ شغل در Iowa به تولید سوخت‌های زیستی گره خورده است. تلاش‌های افرادی همچون Texas Sen. Ted Cruz, R-Texasبرای متقاعد کردن کاخ سفید که درصورت تضعیف استاندارد سوخت‌های تجدیدپذیر (RFS)، شغل‌های مرتبط و زندگی هزاران خانواده کشاورزان در Iowa به‌خطر می‌افتند، صورت گرفته است.

?این مطالعه که به سفارش اتحادیه سوخت‌های تجدید‌پذیر آیوا توسط John Urbanchuk از ABF Economics تهیه شده است، به این نتیجه دست یافتند که نزدیک به ۵۰۰۰۰ شغل در Iowa با تولید سوخت‌های زیستی تامین می‌شود. علاوه بر این، صنعت سوخت‌های زیستی، درآمد خانوار‌های Iowa را بیش از ۲.۴ بیلیون افزایش می‌دهد.

?طی جلسه‌ای که افراد مهمی همچون دونالد ترامپ، سناتور چاک گراسل و مدیر EPA در آن حضور داشتند، آینده استاندارد سوخت‌های تجدیدپذیر (RFS) مورد بحث قرارگرفت. مونته شاو، مدیر اجرایی IRFA، بیان کرد که رئیس جمهور نباید اجازه دهد نمایش سناتور تگزاس، او را از تعهدات قبلی خود برای حمایت از RFS دور کند.

?طبق گفته Shaw تضعیف RFS تولید کار پالایشگاهی را در پنسیلوانیا تضمین نخواهد کرد، بلکه همانطور که این مطالعه به ما یادآوری می‌کند، می‌تواند هزاران خانواده کشاورز را در معرض صخره‌های بزرگ اقتصادی قرار دهد. پذیرفتن پیشنهاد ضد استاندارد سوخت‌های تجدیدپذی رسناتور Cruz، رهایی کامل ترامپ از تعهد او به طرفدارانش برای دفاع از RFS را نشان می‌دهد. ما مطمئن هستیم که حقایق، عقل سلیم و تعهدات گذشته، همچنان ادامه خواهد داشت.

?در هفته‌های اخیر، سناتور Cruz به شدت تلاش کرد که ورشکستگی پالایشگاه نفت انرژی فیلادلفیا را، بابت ارزش شماره شناسایی تجدیدپذیرها RIN (مکانیسم تطبیق RFS)، سرزنش کند. با این حال، هر یک از کارشناسان مستقل، از جمله Phil Verleger، اقتصاددان برجسته نفت، مرکز سیاست‌گذاری انرژی دانشگاه پنسیلوانیا، Reuters و حتی متخصصان EPA، موافق هستند که RINها علت ورشکستگی پالایشگاه نفت انرژی فیلادلفیا نیستند.

?به گفته Shaw مطالعه مستقلی برای اثبات ادعاهای سناتور Cruz و PES که RINها را به عنوان منبع مشکلات مشاغل پالایشگاهی می‌دانستند، وجود ندارد. در همین حال، مطالعات متعددی در زمینه پیش‌بینی ورشکستگی پالایشگاه PES موجود است که به اتفاق آرا علت ورشکستگی این پالایشگاه را تکنولوژی منسوخ‌شده، تصمیمات مدیریتی ضعیف و تغییرات موجود در منابع نفت خام موجود دانستند.

?به صورت خلاصه طبق گزارش IRFA، صنایع سوخت تجدیدپذیر Iowa در سال ۲۰۱۷، تقریبا ۵۰۰۰۰ شغل در سراسر Iowa ایجاد کرده‌اند که این رقم معادل ایجاد بیش از ۲.۴ بیلیون دلار درآمد خانوارهای کشاورز و… می‌باشد و حدود ۳.۴ درصد تولید ناخالص Iowaبه شمار می‌آید و تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تضعیف استاندارد سوخت‌های تجدیدپذیر می‌تواند موجب بیکار شدن این افراد و تحت تاثیر قرار دادن افتصاد Iowa شود و اگر ایشان در این خصوص روال گذشته مبنی بر حمایت‌های جدی‌تر از انرژی‌های زیستی را طی کند، موجب ناراحتی دوستان خود و شاید تبدیل کردن آن‌ها به دشمنان خود شود.

?ترجمه و تحلیل: جواد طغیانی

لینک خبر
لینک مقاله
عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

گزینه‌های روبروی ترامپ: بیکاری ۵۰ هزار خانوار یا دشمنی با دوستان! – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن