بیوتکنولوژی محیط زیستسوخت زیستیفناوری های همگرا

گسترش مصرف سوخت جت زیستی در خطوط هوایی هلند و سوئد

| گسترش مصرف سوخت جت زیستی در خطوط هوایی هلند و سوئد

✅ بزرگترین خط هواپیمایی هلند، شرکت KLM قرار است ۵ درصد سوخت پروازهای رفت و برگشت خود به فرودگاه واژو اسمالند سوئد را از سوخت‌های زیستی تأمین کند. KLM برای خرید سالانه ۱۲۰ هزار لیتر سوخت جت زیستی پروازهای این فرودگاه سرمایه‌گذاری کرده است.


❇ در صنایع حمل و نقل هوایی از سوخت‌های زیستی به دلیل رقابت با نفت بسیار کم استفاده می‌شود. خطوط هواپیمایی KLM در تلاش است تا پروازهای خود را تا حد امکان با استفاده از سوخت‌های زیستی انجام دهد. این شرکت از سال ۲۰۰۹، درصدی از سوخت هواپیماهای خود را در تمام پروازهای لس‌آنجلس از سوخت جت زیستی تأمین کرده است. چرا که لس‌آنجلس تنها شهری است که در آن پالایشگاه سوخت زیستی وجود دارد.

❇ قرار است هواپیماهای یکی دیگر از مقصدهای پروازهای KLM، یعنی فرودگاه واژو اسمالند با سوخت جت زیستی پرواز کنند. این شرکت برای خرید سالانه ۱۲۰ هزار لیتر سوخت زیستی جت در واژو سویس سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت تضمین داده برای تامین ۵ درصد سوخت تمام پروازهای خود از مقصد یا به مقصد واژو، این سوخت را خریداری کند. با این برنامه، شرکت‌های محلی سویسی قادر خواهند بود برای تولید سوخت جت زیستی سرمایه‌گذاری کنند.

❇ یک شرکت جنگل‌داری سوئیسی، اولین همکار غیرهلندی خواهد بود که در این کار با KLM همکاری خواهد داشت. سود این سرمایه‌گذاری قرار است برای پروژه جنگل‌کاری در پاناما هزینه شود.

❇ استفاده از سوخت‌های جت زیستی، گرچه مزایای زیست محیطی بسیاری دارد، اما قیمت آن دو تا سه برابر سوخت فسیلی است. برای گسترش مصرف این سوخت‌ها، لازم است کشورها، دولت‌های محلی، شرکت‌ها و فرودگاه‌ها همکاری بیشتری با هم داشته باشند.

? ترجمه: یونس عبداللهی‌مفرد

لینک خبر
عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن