ایمونولوژیبیوتکنولوژی پزشکیپروتئومیکس

یک راه مبارزه با مقاومت انتی بیوتیکی، درمان های جایگزین برای عفونت های خفیف

مقاومت آنتی بیوتیکی، مشکل جدی و گاهی کشنده برای درمان عفونت های باکتریایی شدید می باشد. مطالعه اخیر انجام شده در موسسه فناوری گرجستان چنین پیشنهاد می کند که توسعه درمان های جایگزین برای عفونت های خفیف می تواند به کاهش رشد و گسترش مقاومت انتی بیوتیکی کمک کند، در نتیجه از اثربخشی داروها برای عفونت های شدید استفاده شود.


مقاومت انتی بیوتیکی زمانی اتفاق می افتد که باکتری های بیماری زا، روش های اثر گذاری دارو را تغییر می دهند، اما این مشکل زمانی جدی تر می شود که این سویه های مقاوم تکثیر می شوند. سالانه، بیش از ۲۰،۰۰۰ نفر، در ایالات متحده امریکا، تنها به دلیل عفونت مقاوم به انتی بیوتیک می میرند. عمده تحقیقات روی شناسایی جایگزین های انتی بیوتیکی مانند ویروس های کشنده باکتریایی متمرکز شده اند، با این حال، این تلاش ها با موفقیت محدودی همراه بوده است.

با استفاده از تجزیه و تحلیل اطلاعات مرتبط با استفاده از انتی بیوتیک ها، مشخص شده است که استفاده گسترده از انتی بیوتیک ها در برابر برخی عفونت های خفیف می تواند به طور قابل توجهی سبب توسعه مقاومت انتی بیوتیکی شود. از آن جایی که بسیاری از انتی بیوتیک ها، روش های یکسانی را به کار می گیرند، یک آنتی بیوتیک تنها می تواند سبب پیشبرد مقاومت نسبت به بسیاری از داروها شود. در نتیجه گفته می شود که تلاش های تحقیقاتی برای گسترش درمان های جایگزین باید از عفونت های شدید به انواع خفیف تغییر رویه دهد و روی آن تمرکز کند.

تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که درمان های جایگزین برای برخی از عفونت های خفیفی که ممکن است گسترش آسان تری داشته باشند، به صورت غیر مستقیم، می تواند گسترش مقاومت انتی بیوتیکی را در انواع میکروب های خطرناک کندتر کند؛ که این امر می تواند به نگهداشتن توانایی انتی بیوتیک ها برای استفاده علیه عفونت های شدید که گسترش دارو های جدید برای آن ها مشکل شده است، کمک کند. گسترش گزینه های غیر انتی بیوتیکی برای عفونت های خفیف فقط یک روش برای مبارزه با مقاومت های انتی بیوتیکی است، سایر روش ها شامل، دوره های کوتاه تر درمان انتی بیوتیکی و استفاده از انتی بیوتیک ها که علیه طیف محدود تری از سویه ها عمل کنند، می باشند.

مترجم: منصوره السادات حسینی

☑️لینک خبر

☑️لینک مقاله

☑️عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

☑️عضویت در کانال زیست فن

یک راه مبارزه با مقاومت انتی بیوتیکی، درمان های جایگزین برای عفونت های خفیف – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن