معرفی فناوری

حل بحران آنتی‌بیوتیک با به‌روزرسانی تست FebriDx®

تست ® FebriDx یک‌ روش تشخیصی سریع، دقیق و ساده برای حل بحران جهانی آنتی‌بیوتیک است و به‌روزرسانی آن به نحوی است که در تشخیص مقاومت آنتی‌بیوتیکی کارامد باشد.


سوءاستفاده از آنتی‌بیوتیک یک مشکل پیچیده جهانی است که منجر به مقاومت آنتی‌بیوتیکی، عوارض جانبی قابل‌اجتناب و افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی می‌شود که عمدتاً ناشی از عدم قطعیت تشخیصی و فشار بیمار است. بیش از ۵۰ درصد از تمام نسخه‌های آنتی‌بیوتیک غیرضروری هستند و در مراقبت‌های اولیه و فوری تجویز می‌شوند. هرروز که بدون اجرای یک راهکار مقرون‌به‌صرفه می‌گذرد، بحران جهانی آنتی‌بیوتیک تشدید می‌شود. نتایج به‌موقع آزمایش FebriDx به پزشکان توانایی مدیریت بالینی هدفمند و طرح تصمیم‌گیری درمانی را در طی مراجعات اولیه‌ی بیمار ارائه می‌دهد.
به همان اندازه که درمان بیماران مبتلابه عفونت باکتریای زمینه‌ای مهم است خودداری از تجویز آنتی‌بیوتیک غیرضروری به بیماران با عفونت بالینی ناشناخته یا ویروسی نیز اهمیت دارد. با تست FebriDx این امکان برای پزشکان فراهم خواهد شد تا عفونت‌های حاد تنفسی (ARI) را مستقیماً و با استفاده از یک نمونه خون انگشتی، طی یک ارزیابی ۱۰ دقیقه‌ای از پاسخ ایمنی بدن، تشخیص دهند. این تست به‌صورت یک‌بارمصرف و بدون نیاز به تجهیزات اضافی به‌طور هم‌زمان سطوح بالای دو بیومارکر را تشخیص می‌دهد: پروتئین پایدار Myxovirus نوع A یک پروتئین داخل سلولی است که در حضور عفونت‌های ویروسی حاد افزایش می‌یابد و پروتئین واکنش‌پذیر C یک پروتئین التهابی غیراختصاصی است که در حضور عفونت‌های باکتریایی افزایش می‌یابد. تأیید سطح بالایی از MxA در حضور یا عدم حضور CRP بالا، عفونت ویروسی را مشخص می‌کند درحالی‌که افزایش CRP بدون افزایش MxA یک عفونت باکتریایی را تائید می‌کند. عدم افزایش MxA یا CRP نشان می‌دهد که این بیمار دارای عفونت بالینی قابل‌توجهی نیست. به‌این‌ترتیب، این تست یک روش گسترده، سریع، دقیق، مقرون‌به‌صرفه و سرپایی است که سطح دو پروتئین MxA و CRP را در بیماران تشخیص می دهد تا در صورت بالا بودن میزان پروتئین CRP از درمان آنتی‌بیوتیکی مناسب بهره‌مند شوند.

منبع مطلب

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن