آینده نگریبازار بیوتکنولوژیسرمایه گذاری شرکت هاسوخت زیستی

استفاده از سوخت E15 در جاده های امریکا

انجمن بازرگانی صنعت اتانول آمریکا (Growth Energy) اطلاعیه‌ای در خصوص مصرف سوخت‌زیستی اتانول در صنعت حمل‌و‌نقل این کشور صادر کرده است. مطابق این اطلاعیه رانندگان ایالات متحده آمریکا ۵ میلیارد مایل با سوخت اتانول E15 در جاده‌های این کشور رانده اند.

اتانول‌سوختی، الکلی است دو‌کربنی با فرمول شیمیایی C2H5OH که برخلاف اکثر الکل‌های دیگر، عمدتاً از مواد اولیه‌ی‌زیستی با منشأ قندی و نشاسته‌ای یا سلولزی تولید می‌گردد. اتانول‌سوختی، یا خود به‌عنوان جایگزین بنزین مورد استفاده قرار می‌گیرد (مثلاً به‌صورت سوخت‌اتانولی E85) یا به‌عنوان افزودنی اکتان‌افزا و اکسیژن‌زا به بنزین اضافه می‌گردد (برای مثال به‌صورت E15).
این انجمن جهت کمک به طراحی زیرساخت‌ها و توزیع ترکیبات سوخت‌زیستی به میزان بیشتر طراحی شده است. با توجه به همکاری این انجمن، تعداد ایستگاه‌های E15 طی چهار سال به ۱۴۰۰ ایستگاه در ۳۰ ایالت رسیده که این رقم تقریباً دو برابر شده است.
طبق ادعای Growth Energy و Prime Pump، این دو انجمن به بیش از ۲۸۰۰ فروشگاه و جایگاه‌های عرضه‌ی سوخت تعهد کرده‌اند که تا سال ۲۰۲۱ سوخت E15 را عرضه خواهند کرد که تولید آن به ۳۵۰ میلیون گالن در سال می‌رسد.
خانم Emily Skor -مدیرعامل Growth Energy- گفت: “هنگامی که ما به مصرف‌کنندگان گزینه‌‌ی بهتری در پمپ‌ها ارائه می‌دهیم، به دلیل مزایای فراوان، این سوخت دوباره و دوباره انتخاب می‌شود.”به همین دلیل است که آمریکایی‌ها در بیش از ۵ میلیارد مایل از جاده‌های کشور در مصرف سوخت E15 پیشی گرفته‌اند. هم‌چنین استفاده از این سوخت یاعث بهبود کارکرد موتور، حفاظت از محیط زیست و هزینه‌های پایین‌تر می‌شود.

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن