زیست توده

طراحی ساختمان­‌ ها فرصتی مناسب در تولید گرمای تجدید پذیر

یکی از فناوری­‌های جدید در بیوتکنولوژی، طراحی مناسب ساختمان­‌ها به منظور گرمایش آن­‌هاست. ساختمان­‌های قدیمی فرصتی مناسب برای تهیه گرمای تجدید پذیر با بویلرهای گرانولی چوبی ایجاد می‌­کنند. یک نمونه خوب، فضای ۳۰۰۰۰ متر مربعی است که در طول زمان از سال ۱۹۶۵ توسط تامسون برای گسترش تجارتش ساخته شد، که هر واحد ساختمانی سیستم گرمایشی متفاوتی داشت.


سیستم گرمایش تجدید پذیر جدید از دیگ‌های گرانول گران‌بها استفاده می‌کند. با رسیدن زودهنگام زمستان در سال ۲۰۱۶، زیست‌توده تارم باعث حرارت‌زایی زیاد شد. تارم با نصب یک بویلر پروپان در مجاورت بویلر نفت توزیع جدیدی را ایجاد کرد.

در یکی از طراحی‌های ساختمان، یک سیلو بیرون اتاق بویلر قرار داشت تا بویلر گرانولی چوبی پنوماتیکی، درصورت نیاز از سوخت آن استفاده کند. در نتیجه اگر مخزن بافر دچار افت دما می‌­شد، یکی از بویلرها واکنش لازم برای گرم نگه‌داشتن مخزن را انجام می­‌داد. یک مگنا در ساختمان قرار داده شد که در صورت نیاز به گرما، به طور خودکار گرما را به ساختمان عرضه کند.

استفاده از بویلرهای گرانولی چوبی فرصت‌های جدیدی را به وجود می‌­آورد. تا سال ۲۰۲۵، صاحبان ساختمان قادر به فروش اعتبار انرژی­‌های تجدید پذیر گرمایی خواهند بود. سهام‌های انرژی‌های تجدید پذیر گرمایی کالاهای قابل فروش هستند که در حدود ۲۲۵۰ دلار در هر مگاوات ساعت ارزش دارند. سهام انرژی‌های تجدید پذیر گرمایی به ژنراتورهای برق نیاز دارند تا مقدار مشخصی از انرژی با منابع تجدید پذیر داشته باشند.

اگر ژنراتورها نتوانند انرژی تجدید پذیر خود را تولید کنند، باید اعتبار انرژی تجدید پذیر را خریداری کنند. مقدار مشخصی از این اعتبارات باید از اعتبار گرمایی در دسترس خریداری شود. اگرچه سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ یک دوره گرم بود، اما صاحبان ساختمان ۲۰ مگاوات انرژی حرارتی تولید کردند، که بعد از پرداخت هزینه، اعتبار انرژی تجدید پذیر حرارتی به ارزش ۴۵۰ دلار داشت.

بر اساس پیش‌بینی‌های استفاده از سوخت، صاحبان ساختمان انتظار دارند که بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار هر سال در فروش T-RECها درآمد کسب کنند. هر تن از گرانول‌های چوبی در تولید حدود چهار T-REC در بویلرهای بخار گرانولی کاربرد دارد.

طی زمستان سال ۲۰۱۷، گرمادهی گرانول‌های چوبی محلی ساخته شده، حدود ۶۰۰۰ گالن افت مصرفی پروپان را جبران کرد. به نظر می‌رسد که ظرفیت حرارتی بویلرهای گرانول‌های چوبی زیاد است. با توجه به این، صاحبان ساختمان در حال حاضر در جست‌وجوی گسترش گرما از بویلرهای گرانولی چوبی هستند.

لینک خبر

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن