درباره زیست فن

بسمه تعالی

نظر به اهمیت فوق‌العاده زیست‌فناوری برای حال و آینده کشورمان، گروه علمی زیست‌فن با مدیریت هسته مرکزی دانشجویی از دانشگاه های برتر کشور در سال ۹۴ شکل گرفت و هم‌اکنون نیز از حضور فعال و ارزشمند اساتید جوان دانشگاه‌های برتر کشور استفاده می‌برد.

ظرفیت عظیم منابع انسانی و طبیعی این مرز و بوم به علل مختلف از قبیل نا آشنایی نیروی متخصص با نیازها و مزیت‌های نسبی کشور و عدم توانایی طی مسیر شناخت مسأله تا ارائه راه حل عملیاتی معطل مانده است. هم‌چنین ماهیت بین رشته‌ای زیست‌فناوری سبب شده است که توانمندی های جزیره‌ای همگرا نشود و زیست‌فناوری کشور نتواند نقش اقتدارآفرینی خود را برای کشور در عمل به نمایش گذارد. از این رو، گروه زیست‌فن، هدف اصلی خود را شناسایی مسائل و حوزه های استراتژیک و دارای اولویت زیست‌فناوری در ایران و تشکیل تیم‌های علمی توانمند در راستای پیش‌برد این اولویت‌ها قرار داده است.

هم اکنون تیم های تخصصی متعددی در ۴ حوزه:

زیست فناوری پزشکی ملکولی
زیست فناوری کشاورزی
زیست فناوری صنعتی، میکروبی، محیط زیست

و

زیست فن اقتصاد

در مجموعه زیست‌فن تشکیل شده است.

گروه زیست‌فن از یک زیست‌بوم علمی ترویجی برای شناسایی و توانمندسازی نیروی انسانی و همچنین شبکه‌سازی علمی بهره می‌برد. این زیست‌بوم شامل بخش‌های مختلفی از جمله: اتاق خبر زیست‌فن، مجله علمی ترویجی زیست‌فن، اتاق فکر اقتصاد زیستی و گروه ترویج است.

زیست‌فن علاوه بر تارنمای اینترنتی zist-fan.ir، در تمام شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام فعالیت دارد. آدرس رسانه‌های تلگرامی زیست‌فن در t.me/zistfan قابل مشاهده است.

ان‌شا الله بتوانیم با کمک اساتید و دانشجویان عزیز پتانسیل های عظیم زیست‌فناوری کشور را شکوفا و آن را به یکی از پایه های اقتدار ملی مبدل کنیم.

دانلود تصویر در سایز اصلی

زیست فن در یک نگاه

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن