بیوپلاستیکسرمایه گذاری شرکت هاسوخت زیستیگازهای گلخانه ای

سرمایه‌‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر

دولت آلبرتا و مؤسسه‌ی کاهش انتشارات آلبرتا (ERA) در زمینه‌ی بیوتکنولوژی، برق و حمل‌و‌نقل پایدار سرمایه‌گذاری کردند تا پروژه‌های جدید فناوری پاک برای کاهش هزینه‌های انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای توسعه یابد. بیش از ۷۰ میلیون دلار در این چالش سرمایه‌گذاری شده‌ است و باعث اشتغال‌زایی، کاهش هزینه‌های انرژی، بهبود وضعیت محیط‌زیست و شکل‌گیری اقتصاد متنوع‌تر می‌شود.


یافتن فناوری نوینی که اقتصاد آلبرتا را قوی‌تر کند و انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد، یک چالش است که مزایای کارکردن در بخش‌های مختلف را تقویت می‌کند تا راه‌حل رسیدن به فناوری پاک به‌ دست آید.

هر سه زمینه‌ی تمرکز این چالش -بیوتکنولوژی، برق و حمل‌و‌نقل پایدار- تا ۴۰ درصد از انتشار سالیانه‌ی گازهای گلخانه‌ای در آلبرتا می‌کاهد و از تمامی توسعه‌دهندگان فناوری اعم از صنعت، انجمن‌های صنعتی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، واحدهای تحقیق و توسعه، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و غیره استقبال می‌کند.

یکی از زمینه‌های تمرکز این چالش، حمل‌و‌نقل پایدار است. دراین چالش، ERA به‌دنبال روش‌های جدیدی برای تولید سوخت‌های هوایی بهتر است که ردپای کربن کم‌تری دارند. شرکت هواپیمایی کانادا نیز از راه‌حل‌های جدید برای بهبود اثرات محیط‌زیستی و ERA برای توسعه‌ی حمل‌ونقل پایدار استقبال می‌کند.

بیوتکنولوژی صنعتی آلبرتا بستر توسعه‌ی مناسبی برای فناوری‌های جدید است که انتشارات گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهد و فرصت‌های اقتصادی مناسبی را در زمینه‌ی سوخت‌زیستی، مواد شیمیایی اساسی، حلال‌های صنعتی، پلاستیک‌ها‌ی زیستی و غیره ایجاد می‌کند.

پیشنهادهایی که در این زمینه مطرح است، می‌توانند یک صنعت خاص یا صنایع گوناگون را مدنظر قراردهند اما باید در آلبرتا طراحی شوند و توجیه‌ داشته باشند و قابلیت اجرایی نیز داشته باشند. ERA با دولت، صنعت و نوآوران همکاری می‌کند تا سرعت دست‌ یافتن به تکنولوژی مدنظر افزایش یابد. علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۸، طرح‌های خود را به سایت مؤسسه‌ی ERA بفرستند تا مورد داوری قرار گیرد.

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن