اخباربیوتکنولوژی جلبکبیوتکنولوژی صنعتیتغییرات آب و هوایی

بیوراکتوری بر پایه جلبک با قابلیت حذف دی‌اکسید کربن

شرکت توسعه صنایع hypergiant موفق به طراحی یک بیوراکتور مبتنی بر جلبک با قابلیت جذب دی‌اکسید کربن معادل با جذب دی‌اکسید کربن به اندازه زمین یک جریبی پر از درخت شده است. این بیوراکتور شبیه یک مکعب پر شده از جلبک با ابعاد ۳*۷*۷ فوت است که می‌تواند در ساختمان‌های اداری جای گیرد. این بیوراکتور می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرد.


دستگاه نمونه اولیه با ابعاد ۳*۷*۷ فوت در حال حاضر در حال بهره‌برداری است. این بیوراکتور یک سیستم بسته در داخل خانه است که به یک سیستم HVCA برای کاهش سطح دی‌اکسید کربن و انتشار هوای پاک در داخل متصل است. این پروژه بلندمدت شامل ادغام با برنامه‌های شهری هوشمند است که در آن محصول بیودیزل تولیدی از جلبک می‌تواند جایگزینی مناسب برای بسیاری از سوخت‌های تولیدی از دیگر محصولات فراهم کند و موجب ارتقا و بهبود سطح زندگی شهری شود.

توانایی رشد جلبک‌ها با استفاده از دی‌اکسید کربن آن‌ها را به یکی از مؤثرترین ابزارهای طبیعی برای جذب و تجزیه کربن تبدیل کرده است که می‌تواند نقش اساسی در پایداری زندگی انسان و در اکوسیستم آن داشته باشد. علاوه بر این، جلبک‌ها می‌توانند برای تولید سوخت‌های بدون کربن، صنایع پلاستیک، کاغذ، مواد غذایی، کود و موارد دیگر استفاده شوند.

محققان این شرکت بیان داشته‌اند که: “بیوراکتور ساخته‌شده، از هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی رشد جلبک‌ها استفاده می‌کند. این شرکت با نظارت بر جذب کربن و خروجی جلبک، راهی برای ایجاد محصولی پایدار، کارآمد، قابل کنترل و از نظر اندازه کوچکتر از سایر نمونه‌های بیوراکتور ساخته شده، یافته است.”

همچنین بیان داشته‌اند که: “هدف صنایع Hypergiant استفاده از بهترین فناوری‌های جهان برای حل بزرگترین مشکلات جهان است. کربن اضافی در جو باعث ایجاد فاجعه‌های گسترده‌ای در زمین شده و ما را به ترک زمین و استعمار فضا سوق می‌دهد. ما نمی‌خواهیم که با استعمار فضا از خانه خود فرار کنیم. این دستگاه از نخستین تلاش‌های ما برای نگهداری و حفاظت از سیاره‌ای است که در آن زندگی می‌کنیم. ما امیدواریم که در یک مأموریت مشابه با دیگران در جهت حفظ و نگهداری زمین همکاری کنیم.”

در اواخر سال جاری، صنایع Hypergiant در نظر دارد طرح‌هایی را برای بیوراکتورهای مبنی بر جلبک به جامعه سازندگان آنلاین عرضه کند. هدف این است که بتوانیم افراد را در ایجاد دستگاه‌های مشابه و کوچکتر برای استفاده در واحدهای مسکونی توانمند سازیم. این شرکت همچنین روی استفاده از پلاستیک‌های بازیافت‌شده برای ساخت بیوراکتورها تمرکز خواهد کرد و جامعه را به انجام این کار نیز تشویق می‌کند.

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)
منبع
designboom
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن