بیوتکنولوژی جلبک

برنامه نور سبز شتاب­ دهنده بیوتکنولوژی در نوآوری محصولات جلبک

اولین شتاب‌­دهنده بیوتکنولوژی در جهان برای نوآوری محصولات جلبک، تجارت باز با برنامه‌­های کاربردی مبتنی بر کسب و کارهای کوچک است. برنامه شتاب‌دهنده نور سبز نتیجه‌­ی همکاری موفقیت ­آمیز دانشگاه سیدنی و وزرات صنایع NSW با نوآوری در کسب و کار است که منجر به تأسیس مرکز بیوتکنولوژی سبز در سال 2016 شد.


برنامه پنج ماهه، باعث دسترسی بهتر متقاضیان به صندوق­‌های مالی می­‌شود. هم‌چنین حمایت از تحقیق، تخصص در تحقیق و فرصت­‌های شبکه از طریق رویدادهای هدفمند را فراهم می­‌کند. طبق گفته‌­ی بنیانگذار مرکز بیوتکنولوژی سبز: “هدف از برنامه پنج ماهه، آماده‌­سازی چندین تیم با یک راه­‌حل کسب و کار مقیاس‌­پذیر است که می‌­تواند سطح بالایی از سرمایه‌­گذاری را به ارمغان بیاورد. اولویت به پروژه­‌های مبنی بر رویکرد پایدار برای انجام کسب وکار داده می‌­شود.”

جلبک حاوی ترکیبات ارزشمند و مفیدی است که مرکز بیوتکنولوژی سبز یک فرصت مناسب برای توسعه شرکت‌های جدید و بهبود یافته در اقتصاد زیستی جلبک به‌ وجود می‌­آورد. بیان‌گذار مرکز بیوتکنولوژی سبز گفت: “علاقه رو به رشد به جلبک­‌ها و قرار گرفتن جلبک‌­ها در معرض رسانه‌­ها، علاقه شدیدی به کاربرد آن­‌ها در صنایع مختلف از جمله غذا و نوشیدنی، کشاورزی و لوازم آرایشی به‌ وجود آورد. جلبک­‌ها در حال حاضر پتانسیل باور نکردنی در تأثیر مثبت بر طیف گسترده­‌ای از صنایع نشان داده­‌اند.”

برنامه شتاب دهنده­‌ی نور سبز یک نمونه فوق‌العاده برای دولت NSW به حساب می­‌آید که به کار آفرینان در بخش پژوهش‌­های برتر در بخش دانشگاهی کمک می­‌کند. سرمایه‌­گذاری 18 میلیون دلاری برای تقویت برنامه نوآوری کسب و کار، دانشمندان و کارآفرینان بزرگ علمی برای تولید محصولات و ایده‌­های جدید به ارمغان می­‌آورد.

مرکز نور سبز این امکان را برای شرکت­‌های نوپا فراهم می‌­کند تا ایده­‌های تجاری خود را با بهترین و روشن‌­ترین ذهن‌­ها از دانشگاه­‌ها و سازمان­‌های مهم منطقه توسعه دهند. نور سبز توسط مرکز بیوتکنولوژی سبز حمایت می­‌شود و بهره‌­برداری از بیوتکنولوژی جلبک دانشگاه سیدنی را به دنبال دارد.

منبع خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن