بیوتکنولوژی جلبک

برنامه نور سبز شتاب­ دهنده بیوتکنولوژی در نوآوری محصولات جلبک

اولین شتاب‌­دهنده بیوتکنولوژی در جهان برای نوآوری محصولات جلبک، تجارت باز با برنامه‌­های کاربردی مبتنی بر کسب و کارهای کوچک است. برنامه شتاب‌دهنده نور سبز نتیجه‌­ی همکاری موفقیت ­آمیز دانشگاه سیدنی و وزرات صنایع NSW با نوآوری در کسب و کار است که منجر به تأسیس مرکز بیوتکنولوژی سبز در سال ۲۰۱۶ شد.


برنامه پنج ماهه، باعث دسترسی بهتر متقاضیان به صندوق­‌های مالی می­‌شود. هم‌چنین حمایت از تحقیق، تخصص در تحقیق و فرصت­‌های شبکه از طریق رویدادهای هدفمند را فراهم می­‌کند. طبق گفته‌­ی بنیانگذار مرکز بیوتکنولوژی سبز: “هدف از برنامه پنج ماهه، آماده‌­سازی چندین تیم با یک راه­‌حل کسب و کار مقیاس‌­پذیر است که می‌­تواند سطح بالایی از سرمایه‌­گذاری را به ارمغان بیاورد. اولویت به پروژه­‌های مبنی بر رویکرد پایدار برای انجام کسب وکار داده می‌­شود.”

جلبک حاوی ترکیبات ارزشمند و مفیدی است که مرکز بیوتکنولوژی سبز یک فرصت مناسب برای توسعه شرکت‌های جدید و بهبود یافته در اقتصاد زیستی جلبک به‌ وجود می‌­آورد. بیان‌گذار مرکز بیوتکنولوژی سبز گفت: “علاقه رو به رشد به جلبک­‌ها و قرار گرفتن جلبک‌­ها در معرض رسانه‌­ها، علاقه شدیدی به کاربرد آن­‌ها در صنایع مختلف از جمله غذا و نوشیدنی، کشاورزی و لوازم آرایشی به‌ وجود آورد. جلبک­‌ها در حال حاضر پتانسیل باور نکردنی در تأثیر مثبت بر طیف گسترده­‌ای از صنایع نشان داده­‌اند.”

برنامه شتاب دهنده­‌ی نور سبز یک نمونه فوق‌العاده برای دولت NSW به حساب می­‌آید که به کار آفرینان در بخش پژوهش‌­های برتر در بخش دانشگاهی کمک می­‌کند. سرمایه‌­گذاری ۱۸ میلیون دلاری برای تقویت برنامه نوآوری کسب و کار، دانشمندان و کارآفرینان بزرگ علمی برای تولید محصولات و ایده‌­های جدید به ارمغان می­‌آورد.

مرکز نور سبز این امکان را برای شرکت­‌های نوپا فراهم می‌­کند تا ایده­‌های تجاری خود را با بهترین و روشن‌­ترین ذهن‌­ها از دانشگاه­‌ها و سازمان­‌های مهم منطقه توسعه دهند. نور سبز توسط مرکز بیوتکنولوژی سبز حمایت می­‌شود و بهره‌­برداری از بیوتکنولوژی جلبک دانشگاه سیدنی را به دنبال دارد.

منبع خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن