آرایشی و بهداشتیبیوپلاستیک

تولید پلاستیک زیستی جدید با خواص آلومینیوم و پلی اتیلن ترفتالات

شرکت اروپایی VELOX GmbH با همکاری شرکت کره‌ای SK Chemicals، پلاستیک‌زیستی برای بسته‌بندی ابداع کرده است. این پلاستیک‌زیستی با خواص جدید می‌تواند جایگزین قوطی‌های آلومینیومی اسپری و قوطی‌های پلاستیکی آرایشی و بسته‌بندی گرم شود.


قوطی‌های پلاستیکی، شیشه‌ای و آلومینیومی کاربرد‌های زیادی در بسته‌بندی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دارند. هزینه‌های حمل‌ونقل و فرایندهایی که برای افزایش مقاومت مواد بسته‌بندی صورت می‌گیرد، سبب افزایش قیمت محصول نهایی می‌شود. علاوه بر این، برخی بسته‌بندی‌ها نمی‌توانند برخی ویژگی‌ها را مانند شفافیت و مقاومت نسبت به فشار و ترک هم‌زمان داشته باشند.

شرکت اروپایی VELOX GmbH که پیشتاز تولید مواد خام برای پلاستیک، افزودنی‌های رنگ و دیگر صنایع است؛ به کمک شرکت کره‌ای SK Chemicals اختراع جدیدی در صنعت بسته‌بندی ارائه کرده است. این محصول که یک پلیمر ناهمگن زیستی است، با نام تجاری “ECOZEN HF” شناخته می‌شود. فرآوری آن مشابه پلی‌اتیلن‌ترفتالات است و می‌توان آن را در دستگاه‌های تزریق PE پلی‌اتیلن‌ترفتالات قالب‌ریزی کرد. این محصول را می‌توان در مواردی استفاده کرد که به علت دما و فشار بالا PET قابل استفاده نیست.

برای بسته‌بندی اسپری، بخصوص در فصل تابستان که شرایط فشار و تنش نسبتاً زیادی برای پلی‌اتیلن‌ترفتالات دارد، می‌توان از این محصول جدید استفاده کرد. ECOZEN HF در کنار مقاومت در برابر شرایط دما و فشار بالا و ترک‌خوردگی، شفافیت بسیار مناسب و فراوری ساده‌ای دارد.

در بسته‌بندی گرم لازم است فرایندهای پرهزینه‌ای مثل کریستاله کردن و فرایند مقاومت دمایی روی بطری انجام شود. می‌توان از محصول جدید شرکت VELOX، بدون نیاز به فراوری اضافه، به جای شیشه و دیگر بطری‌ها استفاده کرد؛ ضمن اینکه وزن بسته‌بندی و هزینه‌های جابجایی محصولات کاهش می‌یابد.

در صنایع آرایشی و بهداشتی از آلومینیوم برای بسته‌بندی‌هایی هم‌چون اسپری استفاده می‌شود. ECOZEN HF با توجه به مقاومتی که در برابر فشار دارد، هم‌چنین به خاطر انعطاف‌پذیری در طراحی و شفافیت بالا، جایگزین مناسبی برای آلومینیوم محسوب می‌شود. در کنار همه‌ ویژگی‌های گفته شده، این محصول با پلی‌اتیلن‌ترفتالات کاملاً امتزاج‌پذیر است و می‌توان آن را در جریان بازیافت دوباره استفاده کرد.

☑ لینک خبر

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن