پایه‌گذاری شرکت‌های زیست‌فناوری در اروپا نسبت به امریکا با هزینه‌ کمتری امکان‌پذیر است. یکی از کشورهای پیشرو در زیست‌فناوری اروپا، کشور دانمارک است.

پایه‌گذاری شرکت‌های زیست‌فناوری در اروپا نسبت به امریکا با هزینه‌ کمتری امکان‌پذیر است. یکی از کشورهای پیشرو در زیست‌فناوری اروپا، کشور دانمارک است. کشور امریکا در زمینه‌ صنعت زیست‌فناوری پیشرو سایر کشورهاست و شرکت‌های زیست‌فناوری اروپایی رفته‌رفته در حال افزایش‌ هستند و بسیاری از سرمایه‌گذاران امریکایی کشورهای اروپایی را برای سرمایه‌گذاری خود انتخاب می‌کنند.


رئیس شرکت دانمارکی Lundbeckfonden Ventures معتقد است کیفیت بالای علم، نقطه‌ قوت اروپا به حساب می‌آید. هلیکس DNA، آنتی‌بادی و تکنولوژی CRIPR همگی در اروپا مطرح شده‌اند. یکی از کشورهای فعال در اروپا کشور دانمارک است. شرکت‌های دانمارکی موفقیت‌های زیادی در زمینه‌ زیست‌فناوری داشته‌اند که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به آنتی‌بادی شرکت Genmab، واکسن ضدسرطان شرکت Bavarian Nordic و داروی دیابت Zealand Pharma اشاره کرد.

اروپا در بازار جهانی زیست‌فناوری در تلاش است تا با شرکت‌های امریکایی وارد رقابت شود.  بعضی از شرکت‌های اروپایی در این امر موفق بوده‌اند و توانسته‌اند به درآمدهای میلیاردی در سال دست پیدا کنند.
در مورد زیست‌فناوری هنوز یک واحد مستقل وجود ندارد. یکی از بزرگترین مشکلات در این بازار، واگذاری شرکت‌های فعال است. برای مثال سال گذشته شرکت Actelion که یکی از بزرگترین شرکت‌های اروپا بود با قیمت ۲۸ میلیارد یورو توسط  J&J خریداری شد.
در دانمارک نحوه‌ اداره‌ شرکت‌های داروسازی متفاوت است. در این کشور شرایط به گونه‌ای است که شرکت‌های زیست‌فناوری و داروسازی توسط یک بنیاد مدیریت می‌شوند که آن‌ها را در مقابل هر تصاحبی محافظت می‌کند.
روش دانمارکی در این حوزه منحصر به فرد است و بدون تأیید بنیاد امکان هیچ‌گونه فروشی وجود نخواهد داشت. دو گروه بزرگ Lundbeck و Novo از جمله شرکت‌های بزرگ دانمارکی هستند که علاوه بر فعالیت در زمینه‌ی داروسازی، در زیست‌فناوری هم فعالیت دارند.

آنچه برای شرکت‌های زیست‌فناوری از اهمیت بالایی برخوردار است، توسعه‌ جهانی است. در همین راستا بسیاری از شرکت‌های دانمارکی از همان ابتدا در تلاش بودند تا با شرکت‌های آمریکایی پیشرو در ارتباط باشند و محصولات خود را به تأیید FDA برسانند.
شرکت‌های اروپایی اطلاعات بیماران خود را ثبت می‌کنند که باعث می‌شود حجم وسیعی از اطلاعات ذخیره شود که موجب می‌شود بیماری‌ها بهتر تشخیص داده شوند  و ابزارهای تشخیصی بیش از پیش گسترده شود.

منبع خبر

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • فناوری سبز و المپیک ۲۰۲۰ توکیو

  فناوری سبز و المپیک ۲۰۲۰ توکیو

  توکیو در تلاش است تا به کمک فناوری سبز، المپیک ۲۰۲۰ را به اولین المپیک عاری از کربن تبدیل …
 • حذف آلودگی‌های نفتی

  حذف آلودگی‌های نفتی از خاک

  بر اساس گزارش آژانس حفاظت از محیط‌زیست، ۹۸ درصد آلودگی‌های نفتی در خشکی‌ها اتفاق می‌افتد. …
 • تأثیر میکروب‌ها بر طعم قهوه

  تأثیر میکروب‌ها بر طعم قهوه

  در فرآیند پردازش دانه‌های قهوه هرچه زمان فرآیند تخمیر بیشتر باشد طعم قهوه بهتر خواهد بود. …
مطالب بیشتر از این نویسنده زمزم جوادی
بارگذاری بیشتر در بازار بیوتکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

فناوری سبز و المپیک ۲۰۲۰ توکیو

توکیو در تلاش است تا به کمک فناوری سبز، المپیک ۲۰۲۰ را به اولین المپیک عاری از کربن تبدیل …