اخبارسرطانمهندسی پروتئین

استفاده از قدرت پروتئین برای جلوگیری از رشد تومور

در سال ۲۰۱۸ تقریباً ۳۲۴۰۰۰ نفر در ایالات متحده به علت سرطان درگذشتند. سرطان‌های ریه، پروستات و کولورکتال نیمی از این مرگ‌و‌میرها را تشکیل می‌داد. درصد زیادی از این سرطان‌ها در صورت هشدار زودهنگام، قابل پیشگیری یا درمان هستند. دانشمندان دانشگاه پوردو، درمان جدیدی طراحی کرده‌اند که ممکن است به از بین رفتن رشد تومور در برخی سرطان‌های خاص مانند پروستات، که رایج‌ترین نوع سرطان در مردان است، کمک کند.


Marxa Figueiredo، استادیار علوم پزشکی پایه در کالج دامپزشکی پوردو، گفت: “ما درمانی طراحی کرده‌ایم که می‌تواند به فراخوانی سلول‌های ایمنی در از بین بردن سرطان و نیز به ترمیم استخوان و بافت‌های آسیب‌دیده بر اثر تومور کمک کند.” وی افزود: “یکی از بهترین ویژگی‌های این فناوری این است که در زمینه درمان بسیاری از سرطان‌ها و بیماری‌های دیگر نیز می‌تواند مؤثر باشد.”

تیم پوردو از پروتئینی به نام اینترلوکین ۲۷ یا IL-27 استفاده کرده است که در راستای کاهش رشد تومور و جلوگیری از انتشار سرطان در بدن بسیار امیدوارکننده است. IL-27 یک سیتوکین است. سیتوکین‌ها پروتئین‌هایی هستند که توسط سلول‌های سیستم ایمنی بدن ترشح می‌شوند و به عنوان پیام‌رسان‌های شیمیایی عمل می‌کنند. این پروتئین‌ها می‌توانند به سیستم ایمنی بدن در هدف قرار دادن سرطان و سایر بیماری‌ها کمک کنند.

Figueiredo گفت: “سلول‌های ایمنی به طور طبیعی به وسیله‌ی سیگنال‌های زیادی به مناطقی از بدن جذب می‌شوند که این سیگنال‌ها ناشی از پروتئین‌هایی مانند IL-27 هستند. بنابراین، با رویکرد جدید ما در هدف قرار دادن IL-27 برای تومور یا سلول‌های استخوانی، می‌توانیم از این پروتئین‌ها برای تولید سیگنال‌هایی استفاده کنیم تا تومورها را از بین ببرند و فرایند ترمیم استخوان و سایر بافت‌های اسکلتی عضلانی را آغاز کنند.”

فناوری درمانی جدید پوردو، دارای کاربردهای مختلفی برای افراد و حیوانات با انواع مختلف سرطان از جمله پستان و ریه و سایر بیماری‌هایی است که در آن‌ها هدف قرار دادن پروتئین می‌تواند پاسخ سیستم ایمنی را بهبود بخشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
توسط
EurekAlert
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن