سوخت زیستیفناوری های همگرا

تبدیل منابع تجدیدپذیر به ایزوپروپانول و استون

ALGBE اعلام کرده که به استفاده‌‌‌ی گسترده از فرایند C3 و تبدیل منابع تجدیدپذیر به ایزوپروپانول و استون دست یافته است. این دو ترکیب‌زیستی، در بازارهای بزرگ بخش‌های لوازم‌آرایشی و حلال وجود دارند. آن‌ دو هم‌چنین با ارزش بازاری بیش از ۷۰ بیلیون دلار، می‌توانند به پلی‌پروپیلن که یک مؤلفه‌ی کلیدی در صنعت پلاستیک است تبدیل شوند.


فرایند C3، تولید ایزوپروپانول و استون تجدیدپذیر را فراهم می‌کند. ایزوپروپانول و استون، در صنایع مختلفی اعم از حلال‌ها، مواد و لوازم‌آرایشی استفاده می‌شوند و می‌توانند به پروپیلن و در انتها پلی‌پروپیلن تبدیل شوند. گام بعدی رسیدن به مقیاس آزمایشی است. این فرایند بر اساس یک نوآوری است: به‌منظور افزایش بازده‌ی تولید از قندها، باکتری‌هایی با متابولیسم هسته‌ای تولید می‌شوند و باعث می‌شود که هزینه‌های تولید محصولات‌زیستی کاهش یابد.

در پایان سال ۲۰۱۷، ARD که روی صنعت انرژی‌های‌زیستی در حیطه‌ی فرایند ایزوبوتن کار می‌کند، اولین مرحله را در انجام فرایند C3 انجام داد. فاز بعدی (مقیاس آزمایشی) طی بستن قراردادی با BPF انجام شد. ARD و BPF هر دو عضو ائتلاف Smartpilots هستند، که مؤسسات اصلی اروپایی را متمرکز کرده و در افزایش فرایندهای نوآورانه گردهم می‌آورد.

Frédéric Pâques –مدیر عامل ارشد در Global Bioenergies– خاطرنشان کرد: “همکاری نزدیک بین گروه‌های جهانی انرژی‌زیستی و BPF برای رسیدن به موفقیت، کلیدی بود. BPF واکنش‌پذیری و تجربه‌ی صنعتی قابل‌قبولی را از خود نشان داده است.”

Marc Delcourt –مدیر عامل Global Bioenergies- اضافه کرد: “برخی اعتبارسنجی‎‌ها باید انجام شود و مطالعات مهندسی به‌تازگی آغاز شده است. اما ما در حال مذاکره با بنیادهای بزرگ بین‌المللی برای مشارکت در استقرار تجاری این روند هستیم.”

Global biornergies یکی از چندین شرکت در دنیا و تنها شرکت در اروپا می‌باشد که در حال توسعه‌ی یک روند برای تبدیل منابع تجدیدپذیر به هیدروکربن‌ها طی فرایند تخمیر است. این شرکت ابتدا تلاشش را برای تولید ایزوبوتن به کار گرفت. ایزوبوتن یکی از مهم‌ترین محصولات پتروشیمی است که می‌تواند به سوخت‌ها، پلاستیک‌ها، شیشه‌ی آلی و الاستومرها تبدیل شود.

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن