اخبارعفونت ویروسی

گسترش کووید-19 در سراسر جهان ماه‌ها قبل از ظهور

کووید-۱۹ ممکن است بیش‌تر از آنچه تصور می‌کردیم گسترش یافته یابد. دولت آمریکا تا ۲۱ ژانویه نخستین مورد کووید-۱۹ خود را به طور رسمی تأیید نکرد. اما تحقیقات ژنتیک جدید نشان می‌دهد که در آن زمان، این ویروس می‌توانسته از هفته‌ها و حتی ماه‌ها قبل گسترش یافته باشد. این جدول زمانی جدید مطابق با گزارش‌های موجود است که سازمان اطلاعات آمریکا به رهبران سیاسی احتمال یک همه‌گیری در ماه نوامبر را هشدار داده است، اما تشخیص دقیق روز یا حتی ماه رسیدن این کوروناویروس به آمریکا دشوار است.


Francois Balloux، متخصص ژنتیک در کالج دانشگاه لندن، گفت: “تلاش برای یافتن یک بیمار صفر (اولین بیماری که به ویروس مبتلا شده است) بی‌معنی است زیرا تعداد بیماران صفر زیادی وجود دارد.” Balloux در مجله Infection، Genetic و Evolution در مورد تنوع ژنتیکی کروناویروس تحقیقی را منتشر کرده است. این مطالعه مخالف این تصور است که SARS-CoV-2 که ویروس اصلی عامل کووید-۱۹ است، به یک سویه بدخیم‌تر جهش یافته است.

این مطالعه چنین نتیجه‌گیری کرد که درجات از جهش انتظار می‌رود زیرا ویروس‌ها خود را در داخل میزبان همانندسازی می‌کنند. جهش‌های شناسایی شده توسط محققان به شدت از این فرضیه حمایت می‌کنند که این ویروس از اواخر سال ۲۰۱۹ شروع به آلوده کردن افراد کرده است. Balloux گفت: “ویروس در حال تغییر است، اما این به نوبه‌ی خود به معنای بدتر شدن آن نیست.”

در حالی که تحقیقات نشان می‌دهد کروناویروس قبل از ادعای گزارش‌های رسمی در ایالات متحده و اروپا در حال گسترش بوده است، اما مجدداً تأیید می‌کنند که ویروس در اواخر سال ۲۰۱۹ به انسان رسیده است و جمعیت‌ها پیش از آن ایمنی گله‌ای داشته‌اند. Balloux گفت: “این امر هر سناریویی را مبنی بر این‌که SARS-CoV-2 ممکن است مدت‌ها قبل از شناسایی آن در حال گسترش بوده است و از این رو نسبت‌های زیادی از جمعیت را آلوده کرده است، غیر محتمل می‌داند.”

۵/۵ - (۱ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن