آینده نگریاخبارزیست تودهمدیریت پسماند

هزینه 96 میلیون دلاری برای توسعه پروژ‌ه‌های زیست فناوری

وزارت انرژی امریکا (DOE) در ۲۳ ژانویه اعلام کرد که مبلغ ۹۶ میلیون دلار، برای تحقیقات زیست‌فناوری به‌منظور کاهش قیمت سوخت‌های زیستی، کاهش هزینه انرژی زیستی و تولید محصولات با ارزش از زیست‌توده یا منابع زباله، اهدا خواهد کرد. هدف از این کار تبدیل زیست‌توده داخلی و دیگر منابع زباله به سوخت، محصولات با ارزش و همچنین نوآوری در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر است. تولید انرژی از زباله یکی از راه‌های استفاده مفید از زباله‌ها است. مزیت اصلی این روش ها، کاهش قابل ملاحظه حجم زباله‌ها و تولید سریع‌تر و بیشتر انرژی است.


جوایز در نظر گرفته شده توسط DOE در هفت زمینه مختلف اهدا می‌شود که شامل موارد زیر است:

کاهش میزان خطر برنامه‌های کاربردی: تا ۲۸ میلیون دلار به پروژه‌هایی اهدا می‌شود که میزان خطر فرایندهای تولید سوخت زیستی و محصولات آن را کاهش دهد. وزارت انرژی امریکا در نظر دارد که شش تا نه جایزه را در حوزه این موضوع اهدا کند که حداقل جایزه ۳ میلیون دلار و حداکثر ۴ میلیون دلار خواهد بود.

راهبرد تولید انرژی از زباله‌ها: تا ۱۸ میلیون دلار به پروژه‌هایی اختصاص می‌دهند که از پسماندها و موادی که در حال حاضر به‌عنوان ضایعات شناخته شده است، برای ساختن انرژی و محصولات جدید استفاده کنند. این برنامه برای زباله‌های جامد شهری، ضایعات مواد غذایی و کودهای شیمیایی است. وزارت انرژی هفت تا ۱۵ جایزه را در زمینه این موضوع در نظر گرفته است.

جلبک‌ها و جذب مستقیم دی‌اکسید کربن هوا: تا ۱۴ میلیون دلار به پروژه‌هایی اهدا می‌شود که هدف آن‌ها پایین آمدن میزان هزینه سوخت‌های زیستی تهیه شده از جلبک با بهبود کارایی آن و یا استفاده از فناوری‌های مستقیم جذب دی‌اکسید کربن هوا است. وزارت انرژی امریکا در نظر دارد پنج تا هشت جایزه را در زمینه این موضوع اهدا کند که حداقل جایزه ۱ میلیون دلار و حداکثر ۲ میلیون دلار است.

زیست‌توده‌ها برای بازیابی منابع طبیعی: در این مورد تا ۸ میلیون دلار به پروژه‌هایی که منافع اقتصادی و زیست‌محیطی را در نظر بگیرند اهدا می‌کنند. این موضوع مربوط به رشد محصولات زراعی با محوریت بازگرداندن کیفیت آب و سلامت خاک است. وزارت انرژی انتظار دارد دو تا چهار جایزه را در زمینه این موضوع قرار دهد که حداقل جایزه ۲ میلیون دلار و حداکثر ۴ میلیون دلار است.

بخاری‌های چوبی کارآمد: تا ۵ میلیون دلار به پروژه‌هایی اهدا می‌شود که بخاری‌های مسکونی با آلودگی کمتر و همچنین کارایی بالاتر تولید می‌کنند. وزارت انرژی در نظر دارد دو تا پنج جایزه را در زمینه این موضوع اهدا کند.

انرژی‌های زیستی و محصولات تولیدی از زباله‌های شهری: چند دانشگاه امریکایی در ارتباط با این موضوع با یکدیگر مشارکت کرده‌اند و سازمان انرژی تا ۱۵ میلیون دلار را به توسعه فناوری‌های نوآورانه برای مدیریت اشکال عمده پسماندهای شهری و حومه اهدا می‌کند. حوزه این موضوع بر مبنای استفاده از ضایعات پلاستیکی برای ساختن محصولات بازیافتی و استفاده از ضایعات برای تولید نیروی کم‌هزینه متمرکز است. برنامه وزارت انرژی امریکا به این صورت است که برای پروژه تولید انرژی زیستی از پسماندهای آلی ۵ میلیون دلار و برای پروژه مبتنی بر ضایعات و محصولات پلاستیکی، حدود ۱۰ میلیون دلار در نظر گرفته است.

۵/۵ - (۴ امتیاز)
توسط
Biomass
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن