سوخت زیستیفناوری های همگرا

افزایش بازدهی تولید اتانول

استفاده از فناوریCHP در صنعت اتانول باعث افزایش بازدهی می‌شود؛ این فناوری به‌معنای بهینه‌سازی تولید انرژی و حرارت در یک واحد عملیاتی است. در کارگاه بین‌المللی اتانول‌سوختی، آقای هافمن -دبیر کارگاه- اشاره کردند که CHP می‌تواند صنعت اتانول را دگرگون کند.


ساموئل ماسِت -مدیر فروش کارخانه‌ی زیمنس– عنوان کرد حدود ۲۴ گیگاوات از ظرفیت CHP در آمریکا در صنایع شیمیایی راه‌اندازی شده‌اند؛ اما هنوز پتانسیل بیشتری وجود دارد. کارخانجات تولید اتانول، واحدهای مناسبی برای استفاده‌ی بیشتر از CHP هستند زیرا به طور پیوسته فعالیت می‌کنند. به‌علاوه اینکه بار انرژی در صنایع تولید اتانول بالا است.

ماسِت در ادامه‌ی سخنان خود به نحوه‌ی راه‌اندازی CHP اشاره کرد. وی عنوان کرد: “ابتدا کارخانه‌ی تولید اتانول باید مرحله‌ی آنالیز غربالگری (screening analysis) را انجام دهد و مسئله‌ی اقتصادی را حل کند. سپس بایستی امکان‌سنجی پروژه مورد مطالعه قرار گیرد و طراحی همراه با جزئیات انجام شود و در نهایت به مرحله‌ی اجرا و ساخت‌وساز درآید.”

وی افزود “هنگامی که یک کارخانه قصد راه‌اندازی CHP را دارد، در ابتدا باید مستقل بودن از نظر انرژی بررسی شود. از مهم‌ترین مزایای اصلی این کار، صرفه‌جویی در هزینه‌های مهم است. تجزیه‌وتحلیل غربالگری برای پروژه‌ها امری ضروری است. استفاده از CHP امروزه اثرات بیشتری را بر انرژی مصرفی کارخانجات اتانول نشان می‌دهد.”

هافمن می‌گوید: “در دهه‌های گذشته شاهد افزایش کنترل‌نشده‌ی توان کارخانجات تولید اتانول بوده‌ایم. بازده‌‌ی توربین‌های گازی افزایش یافته و بازار کربن در حال توسعه و گسترش است. علاوه بر این، گاز طبیعی ارزان و فراوان است و باید برای سال‌ها باقی بماند. هم‌چنین CHP ارتباط چندانی با استاندارد سوخت تجدیدپذیر ندارد.”

لینک خبر

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن