زیست تودهسرمایه گذاری شرکت هاسوخت زیستی

رشد اقتصاد زیستی در جنگل‌ های ایرلند

اقتصاد زیستی جدید نیاز به تغییر تفکر ما از مفاهیم و تعاریف سنتی به سوی همکاری‌های جدید بین تولید، پردازش و تبدیل منابع دارد.‌ Coillte یک شرکت تجاری است که اداره بیش از ۴۴۰،۰۰۰ هکتار زمین در سراسر ایرلند را بر عهده دارد و در حال راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار جنگلی، دو کارخانه تولید الوار برای بخش ساخت‌و‌ساز و یافتن راه‌حل‌هایی برای تجارت در زمین‌هاست.


مؤسسین شرکت Coillte به‌طور فعال در جستجوی محصولات جدید و خلاقانه زیستی‌ هستند تا یک اقتصاد زیستی نوین در پاسخ به نیاز فوری برای قطع کربناته کردن سیستم‌های تولید و انرژی پدیدار شود.

جنگل‌ها پیوسته در حال تولید کربنی هستند که باعث رشد و تجمع زیست‌توده می‌شود. محصولات ساخته شده از زیست‌توده جنگل کربن را ذخیره کرده و قادرند جایگزینی برای محصولات حاوی کربن بالا مانند پلاستیک، بتن و فولاد فراهم کنند. جنگل‌داری به‌طورکلی، مداخله در استفاده از زمین و کمک به پایداری و حاصلخیزی خاک است.

در تهیه یک ماده اولیه پایدار برای اقتصاد زیستی جدید، استفاده‌‌ چندگانه از جنگل‌ها باید در نظر گرفته شده و با دقت محاسبه شود و این مهارت اصلی Coillte است. تمام جنگل‌های ما به‌ طور مداوم مدیریت می‌شوند و تمام زیست‌توده‌ برداشت شده به‌ طور مستقل به تأیید استانداردهای FSC و PEFC می‌رسد. ویژگی‌های ساختاری زیست‌توده جنگل منحصر به فرد است و نوآوری‌های اخیر در الوارهای مهندسی شده، به طرز چشمگیری دامنه استفاده از آن‌ها را گسترش می‌دهد. تکنولوژی لایه‌لایه‌سازی الوار که اتریش از سال ۱۹۹۰ در آن پیشگام بوده، اکنون کامل شده و به یک جایگزین اصلی برای فولاد ساختمانی یا بتن تقویت شده تبدیل شده است. محصولات زیستی جدید از کیفیت ساختاری زیست‌توده جنگل بهره می‌برند و دارای ویژگی‌های کاملاً جدید و خلاقانه و در حال توسعه هستند.

در سطح غیرساختمانی، فناوری پالایشگاه زیستی فرصتی برای ایجاد محصولات با ارزش افزوده جدید از زیست‌توده جنگل و به ویژه بقایای جنگلی ایجاد می‌کند. پالایشگاه‌های زیستی می‌توانند به‌ طور بالقوه محصولات با ارزش بالا مانند سوخت‌های‌زیستی مایع، رزین‌ها و سایر مواد زیستی را تولید کرده و مواد اولیه را برای پردازش بیش‌تر در بخش زیست‌فناوری فراهم کنند. توسعه پالایشگاه‌های زیستی در آینده این پتانسیل را دارد که بین کشاورزی، جنگلداری و شیلات همکاری ایجاد کند و مزیت خاصی برای کشوری با زمینه قوی کشاورزی مانند ایرلند خواهد داشت.

ساختار سنی جنگل‌های ایرلند چنین است که کل تولید طی ده سال آینده به دو برابر خواهد رسید. این با پیشرفت در فناوری‌های مهندسی هم‌راستا شده و یک سیاست قوی برای کاهش استفاده از مواد و سوخت‌های فسیلی و فرصتی عالی برای پیشرفت اقتصاد زیستی ایرلند را فراهم می‌کند. بنابراین، موفقیت متعلق به حوزه نوآوری، منابع کارآمد، صنعت پویا و رقابتی است که پاسخگوی چالش‌های کلیدی عصر حاضر باشد.

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن