آبزی پروری

FeedKind منبع پروتئینی جدید در جیره غذایی ماهی سالمون

شرکت های Nofima و Calysta برای انجام یک سری آزمایش ها که در آن از FeedKind به عنوان منبع پروتئینی جدید در جیره غذایی ماهی سالمون استفاده شود، با یکدیگر همکاری کردند.


پروتئین FeedKind شرکت Calysta، که منشاء آن باکتری های بی هوازی متابولیزه کننده متان هستند، به عنوان اجزاء غذایی در خوراک دام، ماهی و حیوانات خانگی توسعه یافته است. این پروتئین معیارهای اندازه گیری عمده تغذیه ای را برای آبزی پروری تجاری بهبود بخشیده و بازده خوراک و حفظ سلامت سیستم گوارشی و سیستم ایمنی را افزایش داده است.

Calysta مدعی است که در صنعت آبزی پروری “اولین شرکتی است که پروتئین جایگزین و با قابلیت اندازه گیری را که تهیه آن نیازی به زمین های کشاورزی و پرورش ماهی ندارد، تولید کرده است.” آزمایش ها، توسط شرکت Nofima طراحی شده، و در اوایل سال ۲۰۱۹ آغاز به کار خواهد کرد.

Allan LeBlanc، مدیر ارشد شرکت Calysta و مدیر تولید FeedKind، بیان کرد: “پروتئین FeedKind یک ماده غذایی مفید و پایدار برای انواع گونه های پرورشی عمده از جمله ماهی سالمون، ماهی قزل آلا و میگو است. صنعت آبزی پروری به دنبال یافتن راه حل های جدید برای کاهش هزینه های مرتبط با چالش های زیستی و اثرات زیست محیطی است. ما مشتاقانه منتظریم تا با Nofima، سازمان تحقیقاتی برتر این صنعت، در این زمینه با توجه به نیاز بازار، همکاری داشته باشیم.”

اثر FeedKind بر روی ماهی سالمون به طور کامل با امکانات تحقیقاتی شرکت Nofima مورد آزمایش قرار خواهد گرفت و اثرات این پروتئین بر کیفیت و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی واحدهای خوراکی بررسی خواهد شد.

پروتئین FeedKind، تاییدیه فروش در اتحادیه اروپا و چندین کشور آسیایی را اخذ کرده است. در مقایسه با دیگر مواد جایگزین نظیر پروتئین سویا یا گندم، در تولید این پروتئین، حدود ۷۷ تا ۹۸ درصد از آب و به میزان بیش از ۹۸ درصد از زمین کمتر استفاده شده است.

در آزمایش ها روی ماهی سالمون، ماهی قزل آلا و میگو، پروتئین FeedKind نیز همان میزان رشد و نرخ بقا را که از جیره غذایی محتوی پودر ماهی حاصل می شد، نشان داد.

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️ عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن