اخبارمدیریت پسماند

تصویب قانون بازیافت پسماندهای مواد غذایی در ایالت نیوجرسی

مجلس سنا نیوجرسی ۵ام مارس لایحه بازیافت پسماندهای مواد غذایی را در این ایالت تصویب کرد. هدف از تصویب این قانون، گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر کلاس I است. تولید الکتریسیته از متان آزادشده از پسماندها در این دسته از انرژی‌های تجدیدپذیر قرار می‌گیرد.


ایالت نیوجرسی با تصویب این قانون می‌تواند تعریف جدیدی از انرژی‌های تجدیدپذیر کلاس I ارائه دهد. در طی هضم هوازی یا بی‌هوازی پسماندها، متان آزاد می‌شود که این عمل تولید کمپوست نامیده می‌شود. این متان تولیدی در تولید انرژی الکتریسیته به کار گرفته می‌شود که این نوع انرژی‌ها در کلاس I انرژی‌های تجدیدپذیر قرار می‌گیرند.

قانون A2371 که در رابطه با بازیافت پسماند مواد غذایی است، به الزاماتی برای اجرا نیاز دارد، یکی از این الزامات تولیدکنندگان بزرگ پسماندهای مواد غذایی است که از این طریق بتوان این پسماندها را از سایر پسماندهای جامد جدا کرد. شرط بعد ارسال این پسماندها به یک مرکز مجاز بازیافت پسماند است که ظرفیت پذیرش مناسبی را داشته باشد. هم‌چنین تولیدکنندگان پسماند باید سالانه ۵۲ تن یا بیشتر تولید داشته باشند و در فاصله ۲۵ مایلی از یک مرکز مجاز بازیافت قرار داشته باشند.

این تولیدکنندگان بزرگ می‌توانند پسماندهای مواد غذایی را با روش‌های متفاوتی هم‌چون کمپوست محصور در محل، هضم هوازی یا بی‌هوازی و یا با روش‌های بازیافتی متفاوتی که در مراکز مجاز بازیافت پسماند انجام نمی‌شود بازیابی کنند. تولیدکنندگان بزرگ پسماند در صورتی که هزینه انتقال پسماندهایشان به مراکز بازیافت به‌علاوه هزینه‌ای که از طرف این مراکز دریافت می‌شود حداقل ۱۰ درصد بیشتر از هزینه‌ای باشد که برای بردن پسماندها به مراکز معمولی دفع زباله‌ها (در این مراکز زباله‌ها دفن یا سوزانده می‌شوند) که در فاصله ۲۵ مایلی قرار دارند، می‌‌توانند این هزینه را از اداره حفاظت از محیط‌زیست نیوجرسی درخواست کنند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن