سوخت زیستی

اعطای گواهی استاندارد برای تولید پایدار میکروجلبک

یک مزرعه جلبک ژاپنی که محصولات میکروجلبک آن می‌تواند در تولید سوخت‌های زیستی استفاده شود، برای اولین بار در جهان موفق به دریافت گواهی استاندارد شده است. این گواهی به این معنا است که این مزرعه اثرات مضر زیست‌محیطی را به حداقل رسانده است و فعالیت آن در راهی است که برای کارگران و جوامع محلی مفید است. این مزرعه عمدتاً دو گونه از میکروجلبک‌ها را تولید می‌کند که به نام اوگلنا و کلرلا شناخته می‌شوند همچنین تحقیقات متعددی برای برخی از کاربردهای میکروارگانیسم‌های حاوی مواد مغذی مختلف مانند ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه را ترویج داد.


این شرکت در حال تحقیق در مورد استفاده از روغن استخراج شده از میکروجلبک‌ها به عنوان سوخت جت و سوخت دیزل است، همچنین با برنامه‌هایی برای تولید و تهیه آن‌ها برای استفاده کاربردی در حمل و نقل هوایی و حمل و نقل عمومی، کاربردهای وسیع و متنوع از محصولات میکروجلبک‌ها را نشان می‌دهد. این گواهی استاندارد با هدف اطمینان از اینکه محصولات تولیدی توسط میکروجلبک‌ها قابل برداشت و استفاده است، به نفع تمامی جوامع است.

روپرت هاوز -مدیرعامل شرکت- گفت: “استفاده نوآورانه از جلبک دریایی و میکروجلبک‌ها دارای توان بالقوه برای کمک به امنیت تأمین مواد غذایی، داشتن اقیانوسی تمیز و دستیابی به چندین هدف توسعه پایدار است.” هدف این شرکت ایجاد یک استاندارد برای توسعه کشاورزی پایدار و اجتماعی همچنین برداشت محصول از جلبک دریایی و میکروجلبک‌هاست.

این استاندارد متخصصین در زمینه ماهی‌گیری پایدار و آبزی‌پروری را گردهم می‌آورد. در فوریه سال 2018، این امر به حفاظت از محیط‌های دریایی و حفاظت از معیشت کسانی که زندگی آن‌ها به دریا بستگی دارد، با شناسایی و به‌دست آوردن جلبک‌های دریایی و تولید میکروجلبک‌های پایدار، کمک می‌کند. علاوه بر محصولات مراقبت بهداشتی و سوخت‌های زیستی، میکروجلبک‌های تولید شده در مزرعه تأیید شده می‌توانند بسیاری از برنامه‌های کاربردی دیگر مانند غذای زیست‌محیطی برای آبزی‌پروری و کشاورزی داشته باشند. همچنین قابلیت جذب کربن بالا توسط میکروجلبک‌ها نیز ممکن است در فناوری سبز مفید باشد.

منبع خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفـت + یـک =

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن