زیست تودهسوخت زیستی

تولید نسل دوم سوخت‌های زیستی دریایی از ضایعات جنگلی و نفتی

پس از انجام سه سال تحقیقات فشرده به‌همراه سازندگان موتورهای دریایی، سوخت زیستی دریایی پایدار توسط شرکت GoodFuels، که تهیه‌کننده‌ اصلی سوخت مورد نیاز ناوگان‌های حمل و نقل دریایی است، عرضه شد. نسل دوم سوخت‌های زیستی نفتی به‌طور کامل از زباله‌های جنگلی و ضایعات نفتی تولید می‌شود.


انتظار می‌رود که این سوخت کاهش ۸۰ تا ۹۰ درصدی دی‌اکسید کربن را در مقایسه با همتای فسیلی خود به همراه داشته باشد و همچنین در کنار آن بدون نیاز به انجام تغییرات در موتور، انتشار اکسید گوگرد را به‌طور کامل قطع کند.

در تاریخ ۱۲ مارس سال ۲۰۱۹، دو شرکت IKEA Transport & Logistics Services و GoodShipping Program در طی پروژه‌ای تصمیم به همکاری در آزمایش استفاده از سوخت زیستی پایدار دریایی گرفتند. آزمایش با به کارگیری علامت‌گذاری سوخت زیستی دریایی در ظرف نگاه‌دارنده شروع خواهد شد؛ این پروژه نشان‌دهنده قدمی بزرگ به سوی کاهش کربن انتشار یافته از حمل و نقل دریایی می‌باشد.

از طریق این همکاری، آن‌ها قصد دارند به مقیاس‌پذیری، پایداری و انطباق فنی سوخت یاد شده پی ببرند و به این ترتیب توسعه گسترده‌تری از گزینه‌های واقع‌‌بینانه برای جلوگیری از انتشار گاز‌های گلخانه‌ای و گوگرد اکسید حاصل از حمل و نقل، به‌وجود آورند. در طی اقدامات دوست‌دارانه محیط زیست نیز اعلام شد که دارندگان و عمل‌گران بخش حمل و نقل بایستی تا پایان سال ۲۰۲۰، همگی به‌طور کامل از سوخت‌های کم گوگرد استفاده کنند.

‌همچنین این صنعت با اصرار بر اضطرار کاهش تولید گاز‌های گلخانه‌ای از سوی سازمان بین‌المللی دریایی (IMO) مواجه است؛ که این خواسته‌ آن‌‌ها شامل کاهش مقدار کربن انتشار یافته از انجام هر واحد حمل و نقل، تا ۴۰ درصد در سال ۲۰۳۰، و ۷۰ درصد تا سال ۲۰۵۰ می‌باشد.

خانوم Elisabeth Munck af Rosenschöld -ریاست کل شرکت IKEA- می‌گوید: “طی یک برنامه آزمایشی قصد داریم نشان دهیم که راهی برای کربن‌زدایی در زمینه‌ سوخت‌های جایگزین پیدا کرده‌ایم، و این را وظیفه خود می‌دانیم که نقش خود را در کاهش آلودگی‌‌های دریایی هرچه بهتر ایفا کنیم. همچنین در طی همکاری‌ انجام شده، برای خریداران این سوخت و صنعت حمل و نقل دریایی مشخص کرده‌ایم که چقدر در رسیدن به هدفمان مصمم و قابل اعتماد هستیم.”‌

مهندس Dirk Kronemeijer -مدیر عامل شرکت GoodShipping Program- خاطرنشان کرد: “هدف پروژه تنها کاهش انتشار کربن ناشی از حمل و نقل دریایی نیست؛ بلکه می‌خواهیم نشان دهیم که توانایی برای سرعت دادن به انتقال انرژی برای این بخش، در دسترس است.”

مدیر کل CMA Ships نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرد که در چند روز آینده نسل دوم سوخت‌های زیستی در شناور CGM آزمایش خواهد شد.

Rate this post
توسط
GoodShipping Program
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن