اقتصاد زیستیبیوتکنولوژی پزشکی

آزمایش های ایمونوتراپی با همکاری بنیاد پزشکی و شرکت Merck

بنیاد پزشکی و شرکت Merck برای توسعه آزمایش‌های تکمیلی تشخیص ایمونوتراپی، داروی کیت تورود Merck Anti-PD-1 به نام پمبرولوزومب را به کار برده‌اند. بر اساس توافق‌نامه، این دو شرکت در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد یک pan-cancer CDx مؤثر در اندازه‌گیری بی‌ثباتی میکروسیدال (MSI) هستند. آزمایش CDx برای بار ناشی از تومور موتاساری (TMB) و واکنش دیگر بیومارکرهای جدید رجیستری آن است.


آزمایش‌های CDx از روش تست تشخیص ژنوم، که مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات‌ متحده است، استفاده خواهند نمود که تغییرات ژنومی در 324 ژن مرتبط با رشد سرطان را جستجو می‌کند.

ملانی نالریشی، مدیر ارشد و رئیس biopharma با شرکت انجمن Foundation Medicine در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «علاوه بر تست تشخیصی تکمیلی MSI و TMB مطابق با FoundationOne CDx، اعتبار و کارایی بالینی این بیومارکرهای ایمنی- انکولوژی حیاتی مجدداً تأیید می‌شود که قادر به تسهیل تست تشخیصی از طریق استفاده از یک آزمایش است.»

این محقق می‌افزاید: «این آزمایش، اطلاعات لازم برای هر دو حالت پذیرش و یا عدم پذیرش گزینه‌های بالقوه درمان بر اساس وضعیت بیومارکر و ژنومی هر بیمار را در اختیار پزشکان قرار می‌دهد و می‌تواند به تسریع دسترسی بیمار به مراقبت‌های شخصی کمک نماید.»

گفتنی است شرکت Foundation Medicine قرارداد همکاری با شرکت‌های دارویی ازجمله شریک و سرمایه‌گذارش -Chugai Pharmaceutical- عضوی از گروه شرکت‌های Roche ،Bristol-Myers Squibb و Pfizer را امضاء نموده است.

❇ ترجمه: محمد شجاعیه

لینک مقاله

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

علی چوپانی

بیش از 3 سال است که در کنار دیگر دوستان در مجموعه زیست‌فن هستم. زیست شناسی خوندم ولی به خاطر علاقه خودم به وب و سئو در حال حاضر مدیریت سایت زیست‌فن و نظارت بر سئوی محتواهای تولیدی در زیست‌فن رو به عهده دارم. اینجا خانه‌ی ماست، به ما سر بزنید!

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشـت × = 32

دکمه بازگشت به بالا
بستن