اقتصاد زیستیبیوتکنولوژی پزشکی

آزمایش های ایمونوتراپی با همکاری بنیاد پزشکی و شرکت Merck

بنیاد پزشکی و شرکت Merck برای توسعه آزمایش‌های تکمیلی تشخیص ایمونوتراپی، داروی کیت تورود Merck Anti-PD-1 به نام پمبرولوزومب را به کار برده‌اند. بر اساس توافق‌نامه، این دو شرکت در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد یک pan-cancer CDx مؤثر در اندازه‌گیری بی‌ثباتی میکروسیدال (MSI) هستند. آزمایش CDx برای بار ناشی از تومور موتاساری (TMB) و واکنش دیگر بیومارکرهای جدید رجیستری آن است.


آزمایش‌های CDx از روش تست تشخیص ژنوم، که مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات‌ متحده است، استفاده خواهند نمود که تغییرات ژنومی در ۳۲۴ ژن مرتبط با رشد سرطان را جستجو می‌کند.

ملانی نالریشی، مدیر ارشد و رئیس biopharma با شرکت انجمن Foundation Medicine در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «علاوه بر تست تشخیصی تکمیلی MSI و TMB مطابق با FoundationOne CDx، اعتبار و کارایی بالینی این بیومارکرهای ایمنی- انکولوژی حیاتی مجدداً تأیید می‌شود که قادر به تسهیل تست تشخیصی از طریق استفاده از یک آزمایش است.»

این محقق می‌افزاید: «این آزمایش، اطلاعات لازم برای هر دو حالت پذیرش و یا عدم پذیرش گزینه‌های بالقوه درمان بر اساس وضعیت بیومارکر و ژنومی هر بیمار را در اختیار پزشکان قرار می‌دهد و می‌تواند به تسریع دسترسی بیمار به مراقبت‌های شخصی کمک نماید.»

گفتنی است شرکت Foundation Medicine قرارداد همکاری با شرکت‌های دارویی ازجمله شریک و سرمایه‌گذارش -Chugai Pharmaceutical- عضوی از گروه شرکت‌های Roche ،Bristol-Myers Squibb و Pfizer را امضاء نموده است.

❇ ترجمه: محمد شجاعیه

لینک مقاله

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن