سوخت زیستیفناوری های همگرا

معرفی موتورهای بیواتانولی جدید توسط شرکت اسکانیا

شرکت ماشین‌سازی اسکانیا، موتورهای بیواتانولی سازگار با محیط را جهت پیمودن مسیرهای طولانی طراحی کرده‌است که قدرتی معادل ۴۱۰ اسب بخار تولید می‌کند. این موتور بیوتکنولوژیکی، میزان CO2 را تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد.

شرکت ماشین‌آلات اسکانیا، سوختی جایگزین برای کامیون‌های نسل جدید با استاندارد یورو ۶ تولید کرده‌‌است. این موتور بیوتکنولوژیکی جدید، دارای ۲.۱۵۰ نیوتون بر متر معادل ۴۱۰ اسب بخار قدرت است که با نمونه‌های دیزلی خود برابری می‌کند. مصرف سوخت در این کامیون‌های نسل جدید، در مقایسه با موتورهای دیزلی تغییر آنچنانی نکرده‌است.

کامیون‌های نسل جدید شرکت اسکانیا، با استفاده از فشرده‌سازی ماده سوختنی عمل می‌کنند که از این نظر مشابه نمونه‌های دیزلی می‌باشد. این امر نشان‌دهنده این است که برای تبدیل سوخت‌های دیزلی به سوخت‌های زیستی جدید، به تغییرات سخت‌افزاری چشمگیری نیاز نیست. این کامیون‌های نسل جدید، همچنین در زمینه‌هایی نظیر سیستم تزریق سوخت و سیلندر، جهت افزایش قدرت فشرده‌سازی سوخت در موتور، به‌روزرسانی شده‌ و تغییرات قابل توجهی را متحمل شده‌است. در واقع این شرکت، در تمام موتورهای جدید و یورو ۶ خود، فناوری همانند آپشن SCR تعبیه کرده‌است.

موتورهای دارای فناوری سوخت زیستی ساخته شده در شرکت اسکانیا، بر طبق معیار ED95 (معیاری برای سنجش اتانول) عمل می‌کند که سبب بهبود ۵ درصدی احتراق در موتور می‌شود. این مراحل اضافی به منظور فعال کردن عملکردی موتور بر طبق اصل میزان سوخت فشرده شده در احتراق، صورت گرفته‌است. علاوه بر اینها کمک به کاهش انتشار CO2 سبب شده‌است تا این موتور بیوتکنولوژیکی اثرات مثبتی نیز بر روی NOx ها و انتشار ذرات آن داشته‌باشد که از مشخصه‌های کاربردی این موتورهاست.

آقای Henrik Young، مدیر تولید بخش فناوری‌های جدید شرکت اسکانیا می‌گوید: “موتورهای جدید سازگار با محیط‌، برای چندین هدف کاربردی قابل استفاده است و علاوه بر استفاده در بخش‌های مختلف صنعت، می‌تواند هم برای تریلی‌های کمپرسی موجود در پروژه‌های ساختمانی و هم برای تراکتورهای حاضر در زمین‌های کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد.”

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن