علوم اعصابنانوبیوتکنولوژی

جایزه کاولی برای پژوهشگران اخترشناسی،علوم نانو و علوم اعصاب

۷ دانشمند از ۵ کشور، جایزه یک میلیون دلاری را در زمینه‌های اخترشناسی، علوم نانو و علوم اعصاب برنده شدند. آکادمی علوم و پژوهش نروژ (Norwegian Academy of Science and Letter)، برندگان جایزه کاولی در سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد.


جوایز امسال در زمینه‌های فیزیک نجومی، علوم نانو و علوم اعصاب، به دانشمندان افتخاری که درباره سه موضوعِ پدیداری مولکول‌ها در فضا و چرخه زندگی ستارگان و سیاره‌ها، ساخت ابزاری برای ویرایش دقیق DNA و افشای اساس شنوایی انسان در علوم اعصاب تحقیق کرده بودند، تعلق گرفت.

اوله ام سجرستد، رئیس آکادمی علوم و پژوهش نروژ، بیان کرده است: «این برندگان، پیشگامان حقیقی علوم امروز هستند که در مسیری ژرف به انسانیت سود خواهند رساند. آن‌ها می‌توانند الهام‌بخش نسل‌های کنونی و آینده برای ادامه جستجوی بشر تا رسیدن به پاسخ سؤالات ما باشند. آن‌ها با کار سخت، تعهد و نوآوری، درک ما از بقا را تقویت کرده‌اند.»

این جایزه شامل یک مدال طلا و وجه نقد یک میلیون دلاری در هر زمینه بوده است. اعضای کمیته علمی آکادمی علوم و پژوهش نروژ، که خود از مشهورترین دانشمندان عصر حاضر هستند، مسئولیت داوری این جایزه را بر عهده داشتند. اسامی این برندگان در نشریه Oslo و همچنین در فستیوال جهانی علوم در نیویورک، به‌صورت زنده منتشر شده است.

❇️ ترجمه: آزاده داودی

☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️ عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن