توالی یابیسرطانسرمایه گذاری شرکت ها

ساخت نرم افزار آنالیز تومور توسط شرکت ژنومیک

فاز اول کسب و کار کوچک پژوهش نوآوری (SBIR) از طرف مؤسسه ملی سلامت، به Medley Genomics اهداء شده است تا یک طرح نرم‌افزاری پزشکی را توسعه دهد. این شرکت از داده‌های نسل جدید توالی‌یابی، برای درمان‌های ویژه سرطان استفاده می‌کند تا نرم‌افزاری را برای آنالیز تومور طراحی کند.


این طرح که نرم‌افزار ناهمگونی OncoGenomic نامیده می‌شود، برای آنالیز داده‌های NGS جهت تخمین اختصاصی‌تر، دقیق‌تر و تکرارپذیرتر ناهمگونی درون توموری (ITH)، طراحی شده است. به گفته Medley: «درک بهتر از ITH می‌تواند تصمیمات درمانی را جهت‌دهی کند.»

هدف Medley ایجاد شرایط بهینه برای استفاده از نرم‌افزار ناهمگونی ژنومیک خودش در تومورهای اولیه پستان، و هم‌چنین ارزیابی استفاده آن در بافت تثبیت شده با فرمالین و جاسازی شده در پارافین، در مقابل بافت تازه یا منجمد است. این شرکت هم‌چنین این نرم‌افزار را برای سازگار شدن با محاسبات ابری و سیستم‌های سازگار با HIPAA به‌روز رسانی خواهد کرد. برای انجام کلیه این برنامه‌ها ۳۰۰.۰۰۰ دلار منابع مالی تخمین زده شده است.

Medley اعلام کرده است که اگر این پروژه موفقیت‌آمیز باشد، قصد دارد برای امتیاز مرحله دوم SBIR نیز درخواست دهد. به این صورت می‌تواند به طور گذشته، استفاده از نرم‌افزار را با داده‌های NGS و هم‌چنین داده‌های توالی‌یابی تک سلولی ارزیابی کند تا ITH را در تومورهای اولیه شناسایی کرده و در نتیجه برای مداخلات هدفمند زودهنگام اطلاعاتی را فراهم آورد.

Medley که یک شرکت اسپین-آف از دانشگاه براون است، اخیرا ۲۵۰.۰۰۰ دلار به عنوان سرمایه اولیه از صندوق تکنولوژی Slater دریافت کرده است.

❇ ترجمه: آزاده داودی

لینک مقاله

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن