سرمایه گذاری شرکت هاسوخت زیستی

اثر سرمایه‌گذاری در بیوتکنولوژی بر انرژی و محیط زیست

مرکز تحقیقات SFI در ایرلند، مبلغ ۴.۴ میلیون یورو برای تحقیق در برنامه‌ی انرژی‌ و سوخت‌های تجدیدپذیر دریافت کرد. در ایرلند، سرمایه گذاری عظیمی از نظر تأمین منابع مالی و انسانی در قالب مراکز تحقیقاتی SFI انجام گرفته‌ است و نتایج آن در بخش‌های مختلف از جمله انرژی و محیط‌زیست مشهود است.


ایرلند منابع تجدیدپذیر بی‌شماری همراه با پتانسیل بالای تولید انرژی تجدیدپذیر دارد اما برای بهره‌برداری بهتر از این پتانسیل، نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری است. برنامه‌ی تحقیقاتی این گروه که توسط پروفسور Henry Curran و پروفسور Jerry D Murphy مدیریت می‌شود؛ از برترین افراد حوزه‌ی انرژی‌زیستی در

در چهار دانشگاه NUI Galway ،UCC ،UL و TCD استفاده می‌کند.

ده کارخانه ملی و بین‌المللی در پیشرفت این برنامه نقش دارند. این برنامه‌ی چهارساله اهدافی را دنبال می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به مواردی مانند شناسایی روش‌های مناسب برای استفاده‌ی بهینه و ذخیره‌سازی انرژی‌های تجدیدپذیر و برآورده‌کردن اهداف محیط زیستی ایرلند و اتحادیه‌ی اروپا اشاره کرد.

آقای Prof Jerry D Murphy در سخنانی اشاره کردند که مرکز تحقیقات SFI سهم به‌سزایی در پیشرفت تحقیق و نوآوری داشته‌است. ایرلند هم‌اکنون یک سامانه‌ی اداری از متخصصین و محققین دارد که با صنایع در ارتباط هستند. این مسئله، رقابت اخیر محققین را کاهش داده و اثرات تحقیق را در فعالیت‌های مرتبط صنعتی بهبود می‌بخشد. هم‌چنین باعث پیشرفت استفاده از انرژی‌زیستی و سوخت‌های‌زیستی برای رسیدن به فناوری‌هایی با وابستگی کمتر به کربن می‌شود.

تیم‌های تحقیقاتی Spoke نیز فعالیت خود را به‌گونه‌ای تنظیم می‌کنند که توسعه‌ی فناوری‌های تبدیل پسماند و محصولات اضافی به حامل‌های انرژی به خوبی انجام شود و هم‌چنین بهینه‌سازی استفاده از موتورهای درون‌سوز به کمک سوخت‌های پیشرفته‌ای که مخلوط با سوخت‌زیستی هستند، به‌دست آید.

خروجی فعالیت Spoke در بخش‌های مختلفی مانند انرژی بدون کربن، تصفیه‌ی فاضلاب، حمل‌و‌نقل پایدار، تجدیدپذیری منابع، آب‌و‌هوای پاک، توسعه‌ی بخش روستایی و تنوع محصولات کشاورزی نتیجه‌بخش خواهد بود.

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن