خانه فناوری های همگرا زیحسگرها امکان اندازه گیری رشد تک سلولی به صورت سریع و دقیق

امکان اندازه گیری رشد تک سلولی به صورت سریع و دقیق

0
0
222

تکنیک جدیدی که توسط محققین دانشگاه MIT ابداع شده است امکان اندازه گیری دقیق رشد سلول های متعدد را به صورت همزمان فراهم می آورد.


این پیشرفت، انجام تست های دارویی سریع، اندازه گیری تفاوت های رشد تک سلول ها در جمعیت های بزرگ و ردیابی دینامیک رشد سلول ها در شرایط متغیر محیطی را فراهم می آورد.

در این روش از یک آرایه میکروکانال های معلق تشدیدکننده (SMR) استفاده می شود. این میکروکانال ها ابزارهای میکروفلویدیکی هستند که جهت اندازه گیری جرم سلول های منفرد در حالی که از بین کانال های ریز می گذرند، به کار می روند.

طراحی نوین این محققین سبب گشته است توان عملیاتی در حدود ۱۰۰ برابر افزایش یابد، در حالی که دقت اندازه گیری ها ثابت مانده است.

محققین از این دستگاه جهت بررسی آثار آنتی بیوتیک ها و پپتیدهای آنتی میکروبی بر روی باکتری ها و همچنین تمرکز بر روی تفاوت های رشد در بین جمعیت های مختلف که اهمیت کاربردی بالینی بالایی نیز دارد، استفاده نمودند.

به عنوان مثال، باکتری های با رشد آهسته تر ممکن است نسبت به آنتی بیوتیک ها مقاومت بیشتری داشته باشند و موجب عود دوباره عفونت شوند. نتایج کار این محققین در مجله معتبر Nature Biotechnology به چاپ رسیده است.

☑️لینک خبر: yon.ir/MrBB

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد بهنام راد
بارگذاری بیشتر در زیحسگرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

کشف مسیر مولکولی محافظت شده‌ عامل پیری

✅ محققین مسیر مولکولی جدیدی کشف کردند که طول عمر و سلامتی را در کرم ها و پستانداران کنترل …