سرمایه گذاری شرکت ها

توسعه‌ی الیاف طبیعی توسط شرکت OETI

شرکت OETI (فعال در زمینه‌ی صنعت نساجی) ضوابط و استاندارهای جدیدی را برای محصولاتی که به‌طور ۱۰۰ درصد از الیاف زیستی تولید شده‌اند وضع کرده است. این برچسب تضمین کیفیت در راستای تولید محلی و سازگار بودن با طبیعت محصولات تنظیم شده است.


بر اساس نظر طراحان شرکت OETI مزیت این برچسب‌های تضمین کیفیت، کامل بودن آن‌هاست. یکسان بودن معیارها درحالی‌که تغییرپذیر هستند می‌تواند ابزار مناسبی برای سنجش استاندارد انواع محصولاتی که ۱۰۰ درصد از الیاف زیستی تولید شده‌اند باشد. این همان چیزی است که مشتریان به آن نیاز دارند.الیاف طبیعی شامل الیاف گیاهی، جانوری و آلی هستند. پارچه‌های نخی، کتان، کنف، پشم حیوانی، مو و ابریشم از جمله‌ی این الیاف هستند.

این برچسب تضمین کیفیت هم‌چنین وسیله‌ی مناسبی برای سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط است تا بتوانند کیفیت برتر و سازگار بودن محصولاتشان با محیط‌زیست را به نمایش بگذارند. سرمایه‌گذاران باید معیارهای برچسب تضمین کیفیت را رعایت کنند تا تولیداتشان به‌عنوان محصولی سازگار با محیط‌زیست شناخته شود. نکته کلیدی در دریافت گواهی استاندارد اجرای سیستم مدریت کیفیت و محیط است.

معیارهای موردنظر در گواهی استاندارد عبارت‌اند از:

۱- الزام به بهبود عملکرد محیطی و جلوگیری از نشر آلودگی
۲- رسیدگی به تمامی جنبه‌های مستقیم (شامل هدررفت آب و نشر) و غیرمستقیم (شامل نحوه‌ی عملکرد محیطی پیمانکاران و متصدیان) تأثیر بر محیط‌زیست
۳- تعریف اهداف کیفی و محیطی
۴- مدریت خطر و کنترل کیفیت
۵- زنجیره‌ی تدارکات شفاف

شرکت OETI از یک سیستم دوگانه برای انطباق شرایط محصولات، با ضوابط موجود استفاده می‌کند این سیستم شامل تطابق با اسناد و مدارک و بازرسی هر سه سال یکبار است.

شرکت Moosburger KG اولین شرکتی است که موفق به دریافت برچسب تضمین کیفیت محصولات خود شده است. این شرکت انواع تشک و بالشت را در قالب این استاندارد تولید می‌کند. همه‌ی محصولات این شرکت در استرالیا تولید می‌شود. محصولات این شرکت علاوه بر استرالیا مشتریانی در آلمان، سوئیس، بریتانیا، آسیا و امریکا نیز دارد.

مزیت اصلی این برچسب برای محصولات شرکت Moosburger KG این است که مشتریان می‌توانند مطمئن باشند که محصولات تولیدی از ابتدا تا به انتها سازگار با محیط‌زیست هستند. هم‌چنین برچسب تضمین کیفیت موجب حذف تٱمین‌کننده‌‌های مستقل ثالث می‌شود.

Rate this post
توسط
Fibre2Fashion
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن