آینده نگریاخباربیوپلاستیکمواد زیست تخریب پذیر

ترویج صنعت پلاستیک زیستی توسط شرکت TerraVerdae Bioworks

به‌منظور کاهش وابستگی به منابع فسیلی، Alberta و federal و سایر شرکای سرمایه‌گذاری برای توسعه پلاستیک‌های زیستی کاملاً تخریب‌پذیر و با عملکرد بالا در شرکت TerraVerdae Bioworks سرمایه‌گذاری کرده‌اند. TerraVerdae BioWorks، یک شرکت زیست‌فناوری صنعتی است که در حال توسعه پلاستیک‌های زیستی پیشرفته و بیولوژیک مواد پایدار با محیط زیست بوده و برای خط تولید مواد بیولوژیکی مبتنی بر پلی‌هیدروکسی‌آلکانوات (PHA) به نقاط عطف مهمی برای تولید اقتصادی و تجاری رسیده است.


با این سرمایه‌گذاری، TerraVerdae که در ادمونتون کشور کانادا واقع است، مهارت و توسعه تجهیزات داخلی را برای تولید پلاستیک‌های زیستی صنعتی مورد استفاده در بازارهای کشاورزی، جنگل‌داری، بسته‌بندی مواد غذایی، چسب‌ها و محصولات مراقبت‌های شخصی افزایش داده است. پلاستیک زیستی یک مسیر پایدار را برای تولیدکنندگان محصول ارائه می‌دهد و به کاهش تولید زباله‌های پلاستیکی غیر قابل تجزیه در زمین و آب کمک می‌کند.

این شرکت ۴.۵ میلیون دلار از نوآوران آلبرتا، برنامه توسعه منابع طبیعی پاک کانادا (CGP) و شورای ملی تحقیقات کمک‌های پژوهشی صنعتی کانادا (NRC IRAP) و سایر سرمایه‌گذاران دریافت کرده و همچنین از ظرفیت منحصر به فرد خود در طراحی فرمولاسیون پلاستیک زیستی و تجدیدپذیر برای استحکام، خاصیت ارتجاعی و مقاومت در برابر ضربه استفاده کرده است.

فناوری ساخت پلیمر PHA، کربن خنثی است. کربن خنثی به میزان دی‌اکسید کربن خالص منتشر شده در اتمسفر هنگام سوزاندن مواد اطلاق می‌شود. از مواد اولیه کربن تجدیدپذیر مانند زباله‌های شهری و جنگل‌داری یا پسماندهای کشاورزی استفاده می‌کند. تمرکز محصولات این شرکت بر روی فیلم‌ها و روکش‌ها، قالب‌بندی‌ های ترموپلاستیک، چسب‌ها و PHA های خاص است.

یکی از محصولات این شرکت، کیسه‌های پلاستیکی زیستی برای نگهداری نهال‌ درختان است که توسط میکروب‌های خاک مصرف می‌شوند و طی چند ماه کاشت در جنگل از بین می‌روند. چون در جنگل هرساله میلیون‌ها نهال کاشته می‌شود، TerraVerdae قصد دارد کیسه‌های پلاستیکی زیستی را در اواخر سال جاری میلادی برای استفاده تجاری توسط جنگل‌بانان آزمایش کند، تا سایر محصولات پلاستیک تجدیدپذیر را جهت استفاده در بخش‌های دیگر دنبال کنند.

مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت -William Bardosh- گفت: “ما در یک سال گذشته به نقاط عطفی مهم دست یافته‌ایم، که از جمله آن‌ها گسترش قابل توجه منابع فنی و توانمندی‌ها، افزایش مشارکت‌ها برای دسترسی به فناوری و توسعه و تجاری‌سازی پلاستیک‌های زیستی است.”

۵/۵ - (۱ امتیاز)
توسط
canadian biomass
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن