سرمایه گذاری شرکت ها

اختلافات حقوقی، مانع ادغام دو شکت مهم در صنعت ژنومیکس

شرکت Rosetta Genomics اعلام کرده است که ادغام این شرکت با Genoptix که قبلاً اعلام شده بود، در پی اختلافاتی، به وقوع نخواهد پیوست.


Rosetta اعلام کرده است که در صورت به هم خوردن این معامله، قصد دارد برای پیشگیری از ورشکستگی در امریکا، فلسطین اشغالی و هر جا که لازم باشد، پرونده حقوقی تشکیل دهد.

در اواخر سال ۲۰۱۷، شرکت Genoptix برای تملیک Rosetta مبلغ ۱۰ میلیون دلار پیشنهاد کرده بود. اما این معامله در سال جاری، پس از شکست برای جلب حمایت کافی از سوی سهامداران Rosetta، زودتر از موعد مقرر، فسخ شد.

مدت کوتاهی پس از آن، شرکت‌ها توافق جدیدی برای ادغام امضاء کردند که در آن شرکت Rosetta به قیمت ۹ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده بود و درنهایت توسط سهامداران Rosetta تأیید شد.

درحالی‌که این توافق جدید قرار بود تا ۲۷ ماه مه ‌بسته شود، اخیراً Rosetta اعلام کرده است که Genoptix از دادن تضمین برای اینکه قصد دارد معامله را تکمیل کند، امتناع کرده است و این امر تأثیرات نامطلوب مادی بر شرکت Rosetta خواهد داشت که به‌خودی‌خود ضمانت‌نامه‌ها را نقض می‌کند. گفتنی است اگرچه Rosetta با آن شرکت مشاجراتی داشته، اما این مسائل تعهد Genoptix برای تکمیل ادغام را از بین می­‌برد.

❇️ ترجمه: محمد شجاعیه

☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️ عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن