زیست تودهسوخت زیستی

مشارکت در راستای تولید انرژی های تجدیدپذیر

همکاری ایالت های آمریکا در زمینه ی به اشتراک گذاری منابع اطلاعاتی میتواند نقش بسزایی در افزایش تولید انرژی های زیستی و کاهش انتشار آلودگی های کربنی مانند دی اکسید کربن داشته باشد.


مطالعات جدید مبین این امر است که با اتخاذ تدابیری کارامد، امکان تولید بیشتر انرژی های تجدید پذیر ممکن است. نتایج نشان می دهد که با مشارکت موثر و کارآمد، ایالتها تا حد زیادی می توانند به بهبود محیط زیست با به حداکثر رساندن تولید انرژی تجدیدپذیر و کاهش انتشار کربن کمک نمایند.

درحال حاضر زیست توده چوب در حدود یک چهارم کل انرژی های تجدید پذیر مصرف شده توسط ایالات را متحده تامین می کند
و عمدتا مورد بی توجهی در سیاست گذاری ها قرار می گیرد . هم اکنون زیست توده زیادی جهت سوزاندن وجود دارد اما مشکل،
فقدان اطلاعاتی است که بین ایالت ها به اشتراک گذاشته نمی شود .

مطالعات برای ایالات غربی میانی کامل شده است، اما این حرکت میتواند به راحتی برای کل ایالات متحده آمریکا صورت گیرد. محققین در ۵ ایالت بررسی نمودند که کدام نیروگاه ها میتوانند زیست توده را بسوزانند. محققان همچنین میزان زیست توده قابل برداشت را تا ۹۰ کیلومتری هر نیروگاه تخمین زدند.

به کمک این اطلاعات آنها قادر به شناسایی پتانسیل بهینه مشارکت هر ایالت گشتند. به این ترتیب آنها تحلیل خود را با تاکید بر چگونگی مشارکت ایالات مختلف برای رسیدن به حداقل هزینه ادامه دادند.

طبق این تحقیق مشخص گردید که ایالات مختلف میتوانند در زمینه افزایش تولید انرژی های تجدید پذیر بسیار کارآمدتر از پیش عمل نمایند اگر به جای تکروی با هم همکاری کنند. این مطالعه میتواند به سیاست گذاران در راستای تعیین بهترین شیوه ها برای دستیابی به اهدافشان کمک کند.

ترجمه و آماده سازی: اسماء فتح اللّهی

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن