سرمایه گذاری شرکت هاهوش مصنوعی

برنامه توسعه هوش مصنوعی شرکت SOPHiA در بیمارستان‌ها

شرکت ژنتیکی SOPHiA با حمایت ۷۷ میلیون دلاری خود به دنبال آن است که تکنولوژی هوش مصنوعی را برای اطلاعات ژنومیک در بیمارستان‌های سراسر جهان توسعه دهد. در این بودجه، بخش اعظمی برای استخدام کارمندان جدید درنظر گرفته خواهد شد. هدف ارایه‌ی این حمایت مالی این است که تعداد بیمارستان‌هایی که از فناوری هوش مصنوعی شرکت SOPHiA استفاده می‌کنند، به‌ویژه بیمارستان‌هایی که در ایالات متحده هستند، افزایش پیدا کند. این شرکت سوئیسی در سپتامبر گذشته دفاتر جدید خود را در آمریکا افتتاح کرده است.


این شرکت از سال ۲۰۱۱ که سال تأسیس آن بوده تاکنون، توانسته سرمایه‌ی خود را در مجموع ۱۲۲ میلیون یورو افزایش دهد. امروزه نیز از فناوری هوش مصنوعی برای تجزیه‌وتحلیل اطلاعات ژنومی بیش از ۳۰۰،۰۰۰ بیمار در بیش از ۸۵۰ بیمارستان در سراسر جهان استفاده شده است.

این شرکت با ایجاد یک پلتفرم برای تجزیه‌وتحلیل داده‌های ژنومی پیچیده با کمک هوش مصنوعی قصد دارد که به تشخیص بیماران مبتلاء به سرطان یا اختلالات ژنتیکی نادر، کمک کند و بهترین درمان‌ها را نیز برای هر بیمار پیشنهاد نماید. در سال گذشته، SOPHiA این تکنولوژی را با تکنولوژی دیگری در انکولوژی ادغام کرد که به تجزیه‌وتحلیل تصاویری کمک می‌کند که چگونگی شکل‌گیری و پیشرفت تومورهای سرطانی را در طول زمان و در بیماران پیش‌بینی می‌نماید.

براساس پزشکی مبتنی بر اطلاعات، پتانسیل قابل ملاحظه‌ای برای بهبود نتایج درمان و کاهش هزینه‌های بیمارستان‌ها وجود دارد. این موسسه تلاش دارد تا با همگانی کردن دسترسی به این تکنولوژی بتواند برای بیمارستان‌هایی که در مناطق محروم و با منابع کم‌تر مانند آفریقا، آمریکای لاتین یا اروپای شرقی نیز، خدمات رسانی داشته باشد.

تجزیه‌وتحلیل داده‌های ژنومی با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی در بیماری‌های انکولوژی و بیماری‌های نادر ژنتیکی نشان داده‌اند که می‌توان با اعتماد بیش‌تری از هوش مصنوعی در تشخیص و درمان این دو حیطه بهره گرفت. اخیراً نیز از هوش مصنوعی برای مطالعات آلزایمر و میکروبیوم در انسان نیز استفاده شده است.

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن