بیوتکنولوژی داروییسرمایه گذاری شرکت ها

درمان بیماری‌های التهاب روده با استفاده از میکروبیوم

شرکت میکروبیوتیکا و شرکت Genetech پروژه‌ای را طراحی کردند که طی آن از میکروبیوم‌ها برای درمان بیماری‌های التهاب روده استفاده می‌شود، شرکت Genetech از اولین و قدیمی ترین شرکت‌های بیوتکنولوژی دنیا است. شرکت میکروبیوتیکا که وابسته به دانشگاه کمبریج انگلستان است، وارد یک همکاری با ارزش مالی 534 میلیون دلاری با شرکت Genetech شده است که سرمایه گذاری کلانی در زمینه میکروبیوم محسوب می‌شود. هدف این همکاری کشف و توسعه درمان‌های مبتنی بر میکروبیوم و مارکرهای زیستی در معالجه IBD می‌باشد، با این حال هنوز اطلاعاتی از چگونگی این پروژه منتشر نشده است.


مؤسسه میکروبیوتیکا نمونه بیماران مبتلا به التهاب روده را از شرکت Genetech دریافت کرده و بررسی می‌نماید تا بتواند داروهای جدید را برای درمان این بیماری تولید کند. به علاوه مطالعه فاکتورهای زیستی که حاوی اطلاعاتی راجع به عوارض داروها هستند و هم‌چنین توسعه محصولات درمانی تولید شده از باکتری‌ها از دیگر اهداف تعریف شده در این پروژه است. مجموعه محیط‌های کشت میکروبی شرکت و پایگاه داده‌های ژنومی می‌توانند منابع مناسبی برای تحلیل‌های متاژنومیکس باشند.

میکروبیوم موجود در روده ما که از میلیاردها میکروارگانیسم تشکیل شده است، امروزه به عنوان یکی از بازیگران اصلی در تأمین سلامت ما شناخته شده است، به گونه‌ای که عدم تعادل در این میکروارگانیسم‌ها با ابتلا به طیفی از بیماری‌های التهابی روده، MS، انواع دیابت و حتی اوتیسم همراه است.

تعداد زیادی از بیوتکنولوژیست‌ها در حال تلاش برای مهار و کنترل ظرفیت و پتانسیل بیماری زایی باکتری های روده‌ای جهت درمان بیماری‌ها هستند. به عنوان مثال پروژه Biom X در حال تلاش برای استفاده از باکتریوفاژها جهت بهبود فلور میکروبی روده در درمان IBD است و توانسته است در ابتدای سال برای تولید داروهای جدید و مکمل های غذایی که در آن‌ها از میکروبیوم طبیعی روده استفاده می شود، 13 میلیون یورو جذب سرمایه کند.

شرکت میکروبیوتیکا در سال 2016 به عنوان یک بخش جداشده از انستیتو Well come Trust Songer، ثبت شده است و در حال کشف و ارائه درمان هایی در زمینه ایمنی‌شناسی و درمان بیماری‌های روده ای ناشی از باکتری کلستریدیوم دیفیسل می باشد.

لینک خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن