زیست توده گیاهیسوخت زیستی

استفاده از روغن سورگوم برای تولید دیزل زیستی

آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) تنوع راه‌های تولید سوخت‌زیستی و تجدیدپذیر از گیاه سورگوم را تأیید و تصویب نموده است. استفاده از سورگوم برای تولید دیزل‌زیستی به عنوان بخشی از برنامه‌ی استاندارد سوخت‌های تجدیدپذیر (RFS) در نظر گرفته شده است.


سناتور Jerry Morgan در این مورد گفت: “قیمت کم کالاها و کاهش درآمد کشاورزان، باعث شده است که تولیدکنندگان دچار مشکلات جدی شوند.” اما تصویب مراحل تولید سوخت‌های خانگی تحت استاندارد سوخت‌های تجدیدپذیر، تنوع ترکیب سوخت‌های‌زیستی در آمریکا را افزایش داده است که این یک موفقیت بزرگ برای کشاورزان و تولیدکنندگان دیزل‌زیستی محسوب می‌شود.

مواردی که تصویب شده‌اند عبارتند از دیزل‌زیستی، روغن سیستم گرمایش، سوخت‌جت و گاز مایع تولید شده از روغن سورگوم که به عنوان محصول جانبی فرایند تولید اتانول از سورگوم به دست می‌آید. طبق اعلام EPA، این مسیر موجب کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای می‌شود. به همین دلیل می‌توانند اعتبار یا کد شناسایی محصولات تجدیدپذیر (RIN) را برای سوخت‌های تولیدی از زیست‌توده‌ها و همچنین سوخت‌های‌زیستی پیشرفته‌ی دیگر تحت برنامه‌ی RFS دریافت نمایند.

این روند جدید نیز توسط صنعت سوخت‌های‌زیستی آمریکا مورد استقبال قرار گرفته است. به گفته‌ی مدیرعامل شرکت Growth Energy -نماینده‌ی اصلی صنعت تولید اتانول در آمریکا- : “اعضای کارخانه‌ی ما و تولیدکنندگان سورگوم در کنار یکدیگر کار می‌کنند و برای این تغییر و تحول در بخش سوخت‌های‌زیستی بیش از پنج سال سخت تلاش نمودند. ما بسیار خرسندیم که توانستیم فرصت‌های جدیدی را برای کمک به اقتصاد کشاورزی و تکمیل چرخه‌ی اقتصاد زیستی به وجود آوریم.”

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن